Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Andrusiewicz: planowane są większe obostrzenia dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii

Autor: PAP
Dodano: 22-06-2021 11:41

Planowane są większe obostrzenia dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii. Musimy uwzględniać, że mutacja Delta może transmitować spoza granic Polski i nasze podejście do kontroli granicznej musi być bardziej restrykcyjne - powiedział we wtorek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz w TVN24 powiedział, że planowane jest dodatkowe rozwiązanie "w zakresie przylotów z Wielkiej Brytanii co do kwarantanny". "Nie wykluczamy, że tu będą troszeczkę większe obostrzenia po przyjeździe z tego kierunku" - powiedział.

"Myślę, że w najbliższych dniach zostanie podane do publicznej wiadomości, jak będzie wyglądała sytuacja z osobami przyjeżdżającymi z destynacji brytyjskiej. Na pewno zechcemy tam wprowadzić pewne szersze obostrzenia niż z pozostałych kierunków" - powiedział.

Również w rozmowie z Polsat News rzecznik zapowiadał, że w najprawdopodobniej w najbliższych dniach "pojawi się bardziej restrykcyjne podejście do kierunku brytyjskiego".

Na pewno w niedługim czasie to ogłosimy. Pojawi się to w rozporządzeniu epidemicznym. Musimy uwzględniać to, że ta mutacja może transmitować spoza granic Polski i nasze podejście do kontroli granicznej musi być bardziej restrykcyjne" - powiedział Andrusiewicz. Dodał, że rozporządzenie powinno pojawić się w tym tygodniu. "Możemy się spodziewać bardziej rygorystycznego podejścia, choćby z tej destynacji brytyjskiej" - zaznaczył.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021