Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Grabarczyk: na konwencji 4 lipca Konfederacja zaprezentuje odpowiedź na Polski Ład

Autor: PAP
Dodano: 23-06-2021 07:30

4 lipca na konwencji Konfederacji zaprezentowany zostanie program "Polska na Nowo", który z jednej strony ma prezentować wizję Polski po pandemii, a z drugiej ma być odpowiedzią na przedstawiony przez PiS Polski Ład - powiedział PAP szef biura prasowego Konfederacji Tomasz Grabarczyk.

"Polska na Nowo" powiedział Grabarczyk, "to po pierwsza wizja Polski pocovidowej, tego co należy naprawić, co w ciągu ostatniego roku uległo olbrzymiej zapaści" Jest to też - podkreślił - odpowiedź Konfederacji na program Polski Ład.

"Znajdą się tam postulaty podobne tematycznie do obszarów poruszanych przez PiS w +Nowym Ładzie+, które będą lepszą alternatywą, lepszą odpowiedzią na te palące problemy" - powiedział Grabarczyk.

Jednym z rozwiązań proponowanych przez Konfederację dotyczących podatków i ekonomii "będzie postulat dotyczący likwidacji 15 podatków". Grabarczyk zapowiedział, że Konfederacja zaproponuje przeprowadzenie tego za pomocą jednej ustawy, a wśród zlikwidowanych podatków ma się znaleźć m.in podatek cukrowy oraz podatek od umów cywilnoprawnych.

Kwestie podatkowe mają stanowić jeden z pięciu filarów, w które pogrupowane będą postulaty Konfederacji. Pozostałe to: opieka zdrowotna, edukacja, ceny oraz państwo prawa.

"Dużo jest postulatów, które Konfederacja już od jakiegoś czasu powtarza, które są z nami od początku, jak na przykład bon edukacyjny czy bon zdrowotny" - zaznaczył Grabarczyk oceniając, że "to, co Konfederacja prezentowała wcześniej się nie starzeje, a wręcz nabiera coraz silniejszego wymiaru". Podkreślił, że postulaty, które mają zostać zaprezentowane na konwencji, wpisują się w ogólną linię Konfederacji, dążącą do obniżania podatków.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021