Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wybrano nowy skład zarządu Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów

Autor: PAP
Dodano: 23-06-2021 16:45

Współprzewodniczącymi Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów pozostali Zbigniew Nosowski i Stanisław Krajewski. W skład nowego zarządu weszli: Marta Titaniec, Paweł Sawicki, Jerzy Sojka, ks. Andrzej Perzyński i Dawid Gospodarek.

Nowy skład zarządu został wybrany na walnym zgromadzeniu - podano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Jego autorzy poinformowali, że współprzewodniczącymi rady pozostają nadal Stanisław Krajewski, który pełni tę funkcję ze strony żydowskiej od 1990 r., a ze strony chrześcijańskiej - Zbigniew Nosowski, pełniący tę funkcję od 2017 r.

Stanisław Krajewski jest profesorem w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego i autorem wielu książek m. in. "Żydzi, judaizm, Polska", "54 komentarze do Tory dla nawet najmniej religijnych spośród nas" i "Poland and the Jews: Reflections of a Polish Jew".

Zbigniew Nosowski od 2001 r. jest redaktorem naczelnym miesięcznika "Więź". W latach 2001 i 2005 był świeckim audytorem Synodu Biskupów w Watykanie. W latach 2002-2008 był konsultorem Papieskiej Rady ds. Świeckich. Obecnie jest rzecznikiem prasowym Inicjatywy "Zranieni w Kościele".

Dodali, że wiceprzewodniczącymi pozostają nadal ks. Grzegorz Michalczyk - konsultor Rady Episkopatu ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, członek Komitetu Episkopatu ds. Dialogu z Judaizmem, w latach 2007-2012 członek Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej - i rabin Stas Wojciechowicz, który od 2007 r. pracował jako rabin w progresywnej społeczności żydowskiej Shaarei Shalom w Sankt Petersburgu w Rosji, a od października 2010 pracuje jako reformowany rabin w Warszawie.

Sekretarz generalną została Marta Titaniec, członkini prezydium zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, gdzie kieruje projektami pomocy humanitarnej, wiceprezes Fundacji Św. Wojciecha-Adalberta w Gnieźnie i prezes Fundacji św. Józefa Konferencji Episkopatu Polski.

Skarbnikiem Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów został Paweł Sawicki z Fundacji Pamięć Treblinki, a członkami zarządu: Jerzy Sojka, ks. Andrzej Perzyński i Dawid Gospodarek.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021