Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Premier: dziękuję wicepremierowi Sasinowi za zarządzanie aktywami państwowymi

Autor: PAP
Dodano: 23-06-2021 23:08

Od powołania MAP wartość spółek Skarbu Państwa wzrosła o 20 mld zł; to jest miara skuteczności zarządzania aktywami państwowymi; za to bardzo serdecznie wicepremierowi Jackowi Sasinowi chciałbym podziękować - powiedział w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu wyraził "zniesmaczenie stekiem nieprawd, półprawd, fałszu i bzdur", które znalazły się we wniosku Koalicji Obywatelskiej o odwołanie Sasina.

Zdaniem Morawieckiego, we wniosku znalazło się także wiele sprzeczności. "Z jednej strony macie pretensję do pana premiera Sasina nadzorującego MAP, że za wolno transformuje górnictwo i zbyt długo trwać będzie dojście do neutralności klimatycznej (...). My zmieniamy górnictwo w zgodzie społecznej. A zapytajcie górników na czym polegała wasza polityka wobec górnictwa, kiedy strzelaliście, wasz rząd PO, z broni gładkolufowej do górników w Jastrzębiu i w Zabrzu" - mówił.

Premier zwracał uwagę, że od powołania Ministerstwa Aktywów Państwowych wartość spółek Skarbu Państwa wzrosła o 20 mld zł, w tym udział Skarbu Państwa o około 10 mld zł. "To jest miara skuteczności zarządzania aktywami państwowymi" - stwierdził Morawiecki.

"Spółki SP zainwestowały 46 mld zł w różnego rodzaju projekty inwestycyjne. Jednocześnie redukując deficyt w handlu chemią, produktami petrochemicznymi i doprowadzając do poprawy bilansu handlowego i bilansu na rachunku bieżącym. A te dwa parametry świadczą jednocześnie o tym, że w mniejszym stopniu zadłużamy się wobec zagranicy, jesteśmy mniej zależni od zagranicy. Spółki SP pod rządami pana premiera Sasina również się do tego przyczyniły" - mówił.

"Za to zarządzanie aktywami chciałem bardzo serdecznie panu premierowi podziękować" - dodał Morawiecki.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021