Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Premier do opozycji: przestańcie faulować, zacznijcie uprawiać prawdziwą politykę

Autor: PAP
Dodano: 23-06-2021 23:29

Przestańcie faulować, zacznijcie uprawiać prawdziwą politykę - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla wicepremiera Jacka Sasina.

Dyskusja nad wnioskiem KO o wotum nieufności dla wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina odbyła się w Sejmie w środę późnym wieczorem. Uzasadniając swój wniosek KO przywoływała m.in. wynik kontroli Najwyższej Izby Kontroli ws. wyborów korespondencyjnych planowanych w maju zeszłego roku.

"Bardzo ciekawe, w oparciu o co ten wniosek sformułowała PO. Dużo się mówi ostatnio, że jest u was kryzys przywództwa. Ale nie sądziłem, że przywołacie tutaj na pomoc Mariana Banasia (prezesa NIK - PAP)" - zaznaczył Morawiecki.

"Rozumiem, że jest to efekt tej samej waszej polityki, aby robić to, co jest przeciw PiS. Jakby sam Belzebub wystąpił przeciwko nam, to byście go przywitali jak brata zapewne" - powiedział premier.

Morawiecki podkreślił, że "dla nas jest rzeczą oczywistą, że zarówno z punktu widzenia zarządzania mieniem państwowym, zarządzania całym procesem wyborów sprzed ponad roku, pan premier Sasin zasługuje na wyrazy uznania i zaufania, którym go darzymy".

Premier także pytał czym się różni drużyna dobra od drużyny słabej. "Ta słaba, jak nie ma koncepcji programowej, jak nie ma pomysłu, to przede wszystkim fauluje" - wskazał.

"Przestańcie faulować, zacznijcie uprawiać prawdziwą politykę" - zakończył swe wystąpienie Morawiecki zwracając się do opozycji.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021