Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Hołownia o powrocie Donald Tusk: Opozycja nie potrzebuje mesjasza ani patrona

Autor: PAP/AT
Dodano: 25-06-2021 06:54

Powrót Donalda Tuska do polityki krajowej oznaczałby wznowienie polaryzacji na PO i PiS – ocenił w czwartek lider ruchu 2050 Szymon Hołownia. Według niego Tusk nie ma zamiaru być przywódcą całej opozycji.

Szymon Hołownia zaznaczył w TVN24, że choć słyszał o datach powrotu Donalda Tuska, to dotychczas ten powrót nie następuje. Według niego jeśli Tusk wróci, "zostanie odłożony albo wychłodzony projekt Rafała Trzaskowskiego". "Bo wtedy będzie koncentracja wokół Donalda Tuska, który, jak rozumiem, wróci na stanowisko lidera Platformy Obywatelskiej" - dodał.

Zdaniem Hołowni ewentualna decyzja Tuska o powrocie "uruchomi najbardziej krwiożercze instynkty w Jarosławie Kaczyńskim, bo to jest jego ulubiona laleczka voodoo, i niestety uruchomi się też schemat polaryzacyjny, który Polskę męczy od bardzo wielu lat". Dodał, że "nie ma już powrotu ani do Polski PiS, ani do Polski Platformy".

Czytaj też: Donald Tusk chce i może pomóc Platformie

Pytany, czy uważa, że Tusk może zostać nowym przywódcą całej opozycji, Hołownia odparł, że dziwiłby się, gdyby miał on takie zamierzenia. "My nie potrzebujemy żadnego mesjasza ani patrona opozycji. Jeżeli Donald Tusk zechce wrócić do PO na jej przywódcę, to dobrze, natomiast jak słyszę opowieści o zjednoczonej opozycji, mam sugestię do Platformy, żeby najpierw się sama zjednoczyła" - powiedział Hołownia.

Przed kilku tygodniami media informowały, że jest rozważany konkretny plan powrotu byłego premiera na krajową scenę polityczną. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej nie zaprzeczył tym doniesieniom. Pytany niedawno w TVN24 o powrót do polskiej polityki powiedział, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo" jest gotów podjąć każdą decyzję, "żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw". Odnosząc się do kwestii przywództwa w PO Tusk zapewnił, że jest gotów zrobić wszystko, aby Platforma nie przeszła do historii. Określił Platformę jako "partię odpowiedzialnego centrum".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021