Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Premier: Szczepienia są najlepszą odpowiedzią na wszystkie mutacje wirusa

Autor: PAP
Dodano: 26-06-2021 20:08 | Aktualizacja: 26-06-2021 20:19

Szczepienia są najlepszą odpowiedzią na wszystkie mutacje wirusa; bardzo dobrą informacją jest ta, że szczepionki są cały czas skuteczne na kolejne mutacje – mówił w sobotę w TVP Wrocław premier Mateusz Morawiecki.

Premier pytany o "europejski plan" na walkę z nową mutacją koronawirusa Delta plus, odparł, że tym planem jest narodowy program szczepień. "Szczepienia są najlepszą odpowiedzią na wszystkie mutacje wirusa; bardzo dobrą informacją jest ta, że szczepionki są cały czas skuteczne na kolejne mutacje" - powiedział premier. Szef rządu dodał, że wszystkie dostępne w Polsce szczepionki są skuteczne na różne mutacje koronawirusa.

Premier Morawiecki podkreślił, że rządowi bardzo zależy na tym, aby jak najszersza cześć społeczeństwa przyjęła szczepionkę. "Dzięki temu osiągniemy odporność zbiorową i będziemy mogli normalnie żyć" - zapewnił.

Dodał, że nadal "powinniśmy zachować czujność i nadal trzeba obawiać się czwartej fali zakażeń". "COVID-19 nauczył nas wszystkich, że jest bardzo nieprzewidywalny, że może wybuchnąć ognisko koronawirusa i rozlać się po jakimś regionie Europy czy świata. Dlatego musimy być ostrożni, dlatego też zasady, których się nauczyliśmy - dezynfekcja, częste mycie rąk, dystans - są cały czas bardzo ważne. I jeszcze raz mówię: szczepić się i jeszcze raz się szczepić, bo dzięki temu będziemy mogli uniknąć czwartej fali" - mówił szef rządu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021