Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Suski: zablokowanie pomysłu zwołania szczytu UE-Rosja, to sukces

Autor: PAP
Dodano: 27-06-2021 11:23

Zablokowanie pomysłu zwołania szczytu UE-Rosja, to sukces – ocenił w niedzielę poseł PiS Marek Suski. Jak dodał, nasz kraj nie mógł zgodzić się na szczyt UE-Rosja, w sytuacji, kiedy Rosja jest agresywna.

W ubiegłym tygodniu Niemcy i Francja zasugerowały możliwość zorganizowania szczytu UE w Brukseli z udziałem prezydenta Rosji Władimira Putina na wzór spotkania w Genewie przywódców USA i Rosji. W piątek ta propozycja została odrzucona przez przywódców UE, gdy Polska i kraje bałtyckie powiedziały, że byłoby to złym sygnałem w obliczu pogarszających się stosunków między Wschodem i Zachodem.

"Niemcy robią interesy z Rosją, różnego rodzaju deklaracje w stosunku do Rosji są nie od dziś. A Rosja bardzo liczy na wsparcie Niemiec, szczególnie na niemieckie pieniądze za gaz, które przeznacza na zbrojenia" - powiedział w niedzielę Suski w Telewizji Republika.

Dodał, że nasz kraj nie może zgodzić się na szczyt UE-Rosja w sytuacji, kiedy Rosja jest agresywna. "To by oznaczało, że pewne państwa, dogadując się z Rosją, nie dbają o bezpieczeństwo całej Unii, tylko o swoje interesy, a tego rodzaju myślenie kończyło się wojnami i okupacjami" - powiedział Suski.

Poseł PiS uznał zablokowanie pomysłu zwołania szczytu UE-Rosja za sukces. "Kraje Europy Środkowo-Wschodniej, które wiedzą, co się dzieje, gdy Rosja jest silna i jest agresywna, sprzeciwiły się tej polityce, bo jest to polityka prowadząca znowu do jakiejś eskalacji" - powiedział Suski.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021