Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Marszałek Sejmu złoży dwudniową wizytę na Litwie

Autor: PAP
Dodano: 28-06-2021 06:30

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w poniedziałek i wtorek złoży dwudniową wizytę na Litwie, spotka się z przewodniczącą Seimasu Viktorią Czmilyte-Nielsen, zostanie też przyjęta przez prezydenta i premier Republiki Litewskiej. Witek będzie też rozmawiała z Polakami mieszkającymi na Litwie.

W poniedziałek Witek spotka się z wiceprzewodniczącym Sejmu Republiki Litewskiej Vytautasem Mitalasem. Następnie marszałek Sejmu złoży kwiaty przy pomniku Obrońców Wolności znajdującym się na Cmentarzu na Antokolu. Witek złoży też kwiaty przy Mauzoleum Matki i Serca Syna oraz w kaplicy Powstańców Styczniowych na Cmentarzu na Rossie.

Po południu marszałek Sejmu odwiedzi Dom Kultury Polskiej.

Wieczorem zaplanowany jest obiad oficjalny marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek z przewodniczącą Sejmu Republiki Litewskiej Viktorią Czmilyte-Nielsen a po jego zakończeniu spotkanie Witek z minister sprawiedliwości Republiki Litewskiej Eweliną Dobrowolską.

We wtorek rano odbędzie się ceremonia oficjalnego powitania marszałek Sejmu RP przez przewodniczącą Sejmu Republiki Litewskiej, które odbędzie się w budynku Sejmu Republiki Litewskiej. Zaplanowano wystąpienie Witek podczas sesji plenarnej Seimasu. Następnie Witek i Czmilyte-Nielsen spotkają się z mediami.

Marszałek Sejmu zostanie ponadto przyjęta przez prezydenta Litwy Gitanasa Nausedę w Pałacu Prezydenckim a następnie przez premier Ingridę Simonyte w Kancelarii Rządu Republiki Litewskiej.

Po południu po oficjalnych rozmowach z prezydentem i premierem Witek spotka się z polską młodzieżą z Gimnazjum im. Jana Pawła II; przewidziano wystąpienie marszałek Sejmu RP. Ostatnim punktem wizyty marszałek Sejmu w Wilnie będzie spotkanie marszałek z Polakami - deputowanymi do Sejmu Republiki Litewskiej.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021