Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Konfederacja składa projekt ustawy "Stop Segregacji Sanitarnej"

Autor: PAP
Dodano: 28-06-2021 13:50

Konfederacja składa projektu ustawy "Stop Segregacji Sanitarnej", który zakłada, by nikt nie mógł być dyskryminowany ze względu na niezaszczepienie się przeciwko COVID-19. Liczymy na szybką pracę nad nim po to, by zablokować niekonstytucyjne rozwiązania - powiedział Krzysztof Bosak.

Bosak podkreślił w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie, że projekt ten został podpisany przez 11 posłów Konfederacji oraz 11 członków klubu PiS. "Pragnę także serdecznie podziękować 11 posłom klubu PiS, którzy nie zgadzają się z polityką rządu w tym konkretnym aspekcie i są przeciwni tym zagrożeniom, które możemy obserwować i którzy również podpisali nasz projekt" - poinformował Bosak.

Dodał, że projekt ten "zostanie niezwłocznie złożony do marszałek Sejmu Elżbiety Witek". "Liczymy na to, że nie będzie +mrożony+. Liczymy na szybką pracę nad tym projektem, po to, żeby te niekonstytucyjne, zupełnie antyobywatelskie rozwiązania, które w tej chwili spontanicznie, metodą faktów dokonanych bez żadnej podstawy prawnej, są w różnych miejscach wprowadzane, po to, żeby je zablokować" - powiedział poseł Konfederacji.

Witold Stoch z biura prawnego Konfederacji wyjaśnił, że głównym założeniem projektu "Stop Segregacji Sanitarnej" jest to, by - jak mówił - nikt nie mógł być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym ze względu na niezaszczepienie się przeciwko COVID-19.

"Chcemy, aby zniknęły przepisy, które wprowadzają ograniczenia tylko dla niezaszczepionych, a nie dla wszystkich obywateli" - powiedział Stoch.

Drugim założeniem projektu, o którym mówił Stoch, jest zakaz wprowadzania wymogu ujawniania informacji o tym, czy ktoś się zaszczepił, czy nie. "Nie chcemy, żeby były wprowadzane przepisy, które uniemożliwią udział osobom niezaszczepionym w wydarzeniach kulturalnych, sportowych, edukacyjnych, religijnych i tak dalej" - powiedział.

Jacek Wilk zwrócił uwagę, że koło Konfederacja liczy 11 posłów, więc nie ma minimalnej liczby 15 posłów koniecznych do wniesienia projektu. "A jednak te podpisy zbiera" - powiedział Wilk.

Według niego, w końcu w polskim Sejmie jest formacja, która "jako jedyna w tym momencie stoi naprawdę i poważnie po stronie konstytucji i poważnie traktuje te zapisy konstytucyjne, które dotyczą czy to równości wobec prawa, czy zakazu dyskryminacji, czy ochrony prywatności w różnych sferach naszego życia" - podkreślił Wilk.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021