Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Gdynia: Areszt za posiadanie 1,5 kg marihuany

Autor: PAP
Dodano: 28-06-2021 14:06

Policjanci zatrzymali 35-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma marihuany, którą mężczyzna uprawiał w swoim mieszkaniu w Gdyni oraz w Kartuzach.

Jak powiedziała PAP w poniedziałek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Jolanta Grunert, policjanci ustalili, że 35-letni mieszkaniec Gdyni może mieć narkotyki.

"Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Kiedy tam dotarli zauważyli, że z klatki schodowej wychodzi mężczyzna, który idzie wyrzucić do śmietnika rurę typu - spiro i chemię służącą do pielęgnacji roślin" - dodała Grunert.

Funkcjonariusze wylegitymowali 35-latka i przeszukali jego mieszkanie, w którym znaleźli i zabezpieczyli susz roślinny oraz dwa worki wysuszonych łodyg.

Policjanci podczas sprawdzania pomieszczeń w jednym z pokojów zauważyli namiot, a w nim wentylatory, lampy, filtry i 18 doniczek z ziemią.

35-latek kolejną uprawę miał w Kartuzach. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli kolejnych kilkanaście doniczek konopi, susz i dwa worki z łodygami marihuany.

Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma narkotyków.

35-latek trafił do policyjnej celi. W piątek, decyzją sądu, mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021