Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Strzeżek w "SE": poseł Girzyński przedstawia w niektórych miejscach zbliżoną do naszej wizję Polski

Autor: PAP
Dodano: 29-06-2021 06:49

Poseł Zbigniew Girzyński przedstawia w niektórych miejscach zbliżoną do naszej wizję Polski - niskich i prostych podatków czy szacunku dla drugiego człowieka, którego ostatnio brakuje. I mam tu na myśli choćby słowa ministra Czarnka - powiedział wtorkowemu "SE" wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

Strzeżek powiedział "Super Expressowi", że Porozumienie jest partią podmiotową "i w przeciwieństwie do niektórych nie jesteśmy filią PiS."

"Chcemy tworzyć koalicję na warunkach partnerskich. To, co działo się wokół nas w ostatnich miesiącach, absolutnie nie powinno mieć miejsca" - dodał wicerzecznik Porozumienia.

Pytany był też o to, co na niedzielnym kongresie Porozumienia robił poseł Zbigniew Girzyński, który odszedł niedawno z PiS i czy coś z nim Porozumienie "knuje". Strzeżek zapewnił, że o żadnym knuciu nie ma mowy.

"Poseł Zbigniew Girzyński przedstawia po prostu w niektórych miejscach zbliżoną do naszej wizję Polski - Polski niskich i prostych podatków, wsparcia dla samorządów czy szacunku dla drugiego człowieka, którego w ostatnim czasie brakuje. I mam tu na myśli choćby słowa ministra (Przemysława - PAP) Czarnka. Tyle" - podkreślił w rozmowie z dziennikiem Strzeżek.

Jednocześnie wyraził nadzieję, że w koalicji rządzącej zapanuje na stałe spokój. "Czas przestać zajmować się sprawami personalnymi, słabymi gierkami, próbami rozbicia koalicjantów i wrócimy do tego, co ważne" - mówił.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021