Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Niedzielski: Istnieje możliwość zaszczepienia się podczas wakacji

Autor: PAP
Dodano: 29-06-2021 14:00

Jeżeli chodzi o możliwość zaszczepienia się podczas wakacji, w miejscu spędzania urlopu, to oczywiście taka możliwość będzie - powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski został zapytany o możliwość zaszczepienia się drugą dawką szczepionki przeciwko Covid-19 w dowolnym miejscu, niekoniecznie w punkcie, w którym przyjęło się pierwszą dawkę preparatu.

Minister zdrowia zapewnił, że "jeżeli chodzi o możliwość zaszczepienia się podczas wakacji, to oczywiście taka możliwość będzie".

Dodał, że ministerstwo wyśle ponownie do wszystkich punktów szczepień komunikaty z informacją na ten temat. "Nie ma żadnego nowego rozwiązania legislacyjnego, nie ma żadnej szczególnej procedury. Każdy, kto będzie przebywał w jakiejś miejscowości i odpoczywał i jest zainteresowany szczepieniem, powinien po prostu zorientować się, czy gdzieś w okolicy jest taki punkt, udać się do tego punktu i - jeżeli to jest kwestia wzięcia drugiej dawki, to w zależności od dostępności tych szczepień (...)będzie można takie szczepienie wykonać" - powiedział Niedzielski.

Wyjaśnił, że w czasie wakacji będzie można zaszczepić się również po raz pierwszy. "Nie ma tutaj jakiejś szczególnej procedury. To co może się zdarzyć, to to, że nie zawsze w tym najbliższym terminie w tym punkcie będzie preparat dostępny, no bo na przykład będzie akurat tak się składało, że tam będzie komplet pacjentów, ale jeżeli tego kompletu nie będzie, albo inaczej - jeżeli ten komplet będzie - to oczywiście w standardowym trybie będzie można zamówić i za kilka dni ten preparat do punktu trafi" - powiedział.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021