Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Bydgoszcz: Gen. dyw. Piotr Malinowski nowym dowódcą Centrum Szkolenia Sił Połączonych

Autor: PAP
Dodano: 30-06-2021 16:34

Gen. dyw. Piotr Malinowski został nowym dowódcą Centrum Szkolenia Sił Połączonych ( JFTC) w Bydgoszczy. Zastąpił na stanowisku gen. dyw. Adama Joksa, który dowodził jednostką od lipca 2019 r. W środę odbyła się ceremonia przekazania obowiązków.

Rzecznik JFTC kmdr por. Piotr Adamczak poinformował, że uroczystość przekazania obowiązków ze względu na wciąż realne zagrożenie epidemiczne miała charakter zamknięty, odbyła się w obecności żołnierzy i pracowników Centrum reprezentujących kilkanaście państw NATO.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w marcu ogłosił, że generał Joks zostanie wyznaczony na zastępcę dowódcy V Korpusu US Army. Gen. dyw. Malinowski przejął obowiązki dowódcy JFTC, aby kontynuować i dokończyć polską zmianę dowodzenia JFTC.

"Kiedy, 11 lipca 2019 roku objąłem obowiązki dowódcy, postawiłem sobie cel - dalszy prężny rozwój JFTC, tak aby Centrum stało się dla wszystkich dowódców NATO-wskich jednostek miejscem pierwszego wyboru w kwestii prowadzenia ćwiczeń, szkoleń i treningów. Dziś odważę się z pewną dumą stwierdzić, że wspólnym wysiłkiem odnieśliśmy sukces" - powiedział cytowany w komunikacie gen. dyw. Joks.

Dotychczasowy dowódca JFTC podziękował kadrze za ciężką pracę, profesjonalizm i oddanie służbie, zaznaczając, że wspólnie udało stawić czoła wyzwaniom związanym z kryzysem pandemii i zrealizować postawione zadania.

Po objęciu dowodzenia nad JFTC, gen. dyw. Malinowski zwrócił się do podległych żołnierzy i pracowników, jak również podziękował poprzednikowi za podjęte wysiłki na rzecz rozwoju JFTC.

"Nie mam najmniejszych wątpliwości, że JFTC to właściwi ludzie, właściwe cele we właściwym miejscu. Nie osiągniemy jednak wielkich efektów w pojedynkę. Dlatego musimy działać razem, jako jeden zgrany zespół. Razem, wykorzystamy nasze zalety i zdolności, i sprawimy, że efekty naszej pracy zyskają najwyższe uznanie Sojuszu. Cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu" - mówił cytowany gen. dyw. Malinowski.

Przed przyjęciem obowiązków dowódcy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO gen. dyw. Piotr Malinowski pełnił funkcję szefa Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Jego bogate doświadczenie obejmuje również służbę w jednostkach zagranicznych. Służył m.in. w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Iraku, Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód oraz w Sojuszniczym Dowództwie ds. Transformacji w Norfolk, USA.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021