Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Szczecin: Trwa usuwanie skutków nawałnicy; terytorialsi skierowani do pomocy strażakom

Autor: PAP
Dodano: 01-07-2021 09:09

Trwa usuwanie skutków nawałnicy, która wieczorem i w nocy ze środy na czwartek przeszła nad Szczecinem. Zalanych jest wiele ulic i posesji. Minister obrony narodowej skierował do pomocy strażakom Wojska Obrony Terytorialnej.

"Żołnierze WOT zostaną skierowani do pomocy w akcji usuwania skutków nawałnic w Szczecinie. Ponad 100 @terytorialsi oraz 6 pojazdów będzie wspierać działania Państwowej Straży Pożarnej" - napisał w czwartek na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Intensywne opady trwają w stolicy Pomorza Zachodniego od środowego popołudnia. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy komendanta miejskiego PSP w Szczecinie mł. asp. Przemysław Majer, od godz. 17 w środę do 8 rano w czwartek strażacy interweniowali ponad 300 razy; zgłoszenia nadal napływają.

Zalane są ulice, a także posesje w całym Szczecinie, kierowcy mają trudności z przedostaniem się pomiędzy dwoma brzegami miasta. Zalana została także m.in. droga A6 od granicy państwa do węzła Kołbaskowo.

Według prognozy IMGW opady o umiarkowanym, okresami silnym natężeniu mogą występować w całym województwie zachodniopomorskim jeszcze do wieczora w czwartek. Mogą też wystąpić burze.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021