Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Niedzielski o Loterii Narodowego Programu Szczepień: liczba szczepień musi rosnąć

Autor: PAP
Dodano: 01-07-2021 09:34

Każda metoda zwiększająca liczbę szczepień jest bezcenna - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany w czwartek o Loterię Narodowego Programu Szczepień. Dodał też, że w najbliższych tygodniach rząd przedstawi pakiet zachęt do szczepień, także dla osób niepełnoletnich.

"Musimy robić wszystko, żeby ta liczba szczepień po prostu dynamicznie rosła, bo wszyscy mamy świadomość tego, że zainteresowanie się powoli wyczerpuje. Widzimy też w badaniach opinii społecznej, że ta liczba osób chętnych, skłonnych do szczepienia, zatrzymała się na poziomie mniej więcej 70 proc., a mamy wyszczepionych pięćdziesiąt kilka tą pierwszą dawką" - powiedział Niedzielski.

"Każda metoda, która przysłuży się zwiększeniu liczby szczepień, jest dla mnie bezcenna" - podkreślił.

Dopytywany przez dziennikarzy o zachęcanie osób niepełnoletnich do szczepień, ponieważ loteria adresowana jest do osób dorosłych, Niedzielski poinformował, że przygotowywany jest pakiet zachęt, który będzie skierowany do różnych grup wiekowych i środowiskowych. "Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia, dwóch, obwieścimy państwu taką kompleksową propozycję" - dodał minister zdrowia.

Od czwartku rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Można w niej wygrać nagrody pieniężne, auta i hulajnogi elektryczne. Uczestnicy muszą być pełnoletni i przejść kompletną procedurę szczepienia. Loteria jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek Skarbu Państwa.

Loteria Narodowego Programu Szczepień zakończy się 30 września i obejmie całą Polskę.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021