Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Maląg: będziemy dążyć do tego, aby jesień życia seniorów była godna

Autor: PAP
Dodano: 01-07-2021 13:40

Programy dla młodych nadal będą realizowane, ale będziemy dążyć do tego, aby jesień życia seniorów była godna - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas uroczystości otwarcia przebudowanego Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy (woj. łódzkie).

W Drzewicy w powiecie opoczyńskim (Łódzkie) odbyły się uroczystości z okazji otwarcia nowego budynku miejscowego domu pomocy społecznej. Wzięła w nich udział m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

"Programy socjalne dla młodszych są wciąż realizowane, ale nadal będziemy dążyć do tego, aby jesień życia naszych seniorów była godna" - powiedziała minister. "Na programy socjalne nie zabraknie na pewno pieniędzy - także na tzw. trzynastą emeryturę, godną waloryzację świadczeń. Troszczymy się również o to, aby minimalne emerytury były na godnym poziomie" - podkreśliła.

"Wiąże się to z kolejną strategiczną wizją naszego kraju - Polskim Ładem" - zaznaczyła Maląg. "To uporządkowana, stabilna polityka, która pokazuje, że w centrum działań jest rodzina" - przypomniała.

W przebudowanym domu pomocy społecznej w Drzewicy mieszka w tej chwili 77 seniorów. Przebudowę i modernizację wspomogły finansowo m.in. MRiPS, władze wojewódzkie i samorządowe.

Podczas czwartkowej uroczystości wspominano trudne chwile placówki z wiosny ubiegłego roku, kiedy w drzewickim DPS pojawiło się duże ognisko koronawirusa. Sytuacja była dramatyczna, brakowało opiekunów dla osób starszych.

Wśród wolontariuszy, którzy pracowali wówczas w domu był opoczyński poseł PiS Robert Telus. "Wtedy tu, w tym domu, wśród tylu wspaniałych osób pomagającym seniorom, nie baczących na to, że mogą się zakazić koronawirusem, widziałem anioły. Anioły na ziemi" - mówił poseł.

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wspominał, że na początku i pod koniec każdego dnia, w tych dramatycznych dla drzewickiej placówki tygodniach pandemii, dzwonił do kilku osób z kręgów rządowych. "Była wśród nich między innymi pani minister Maląg, która w każdej sprawie starała się pomóc DPS w Drzewicy i był wśród nich poseł Teleus, który pracował tu jako wolontariusz" - powiedział wojewoda łódzki.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021