Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Bielan: jesteśmy patriotami Zjednoczonej Prawicy; cieszę się, że nasze postulaty znalazły się w Polskim Ładzie

Autor: PAP
Dodano: 01-07-2021 15:28

Jesteśmy patriotami Zjednoczonej Prawicy. Cieszę się, że postulaty naszego środowiska zostały uwzględnione w Polskim Ładzie - mówił w czwartek lider Partii Republikańskiej, europoseł Adam Bielan, który w imieniu swojej formacji podpisał się pod Polskim Ładem.

Bielan podczas wspólnej konferencji z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim przypomniał, że środowisko Republikanów wspiera Polski Ład, a posłowie, którzy należą do ugrupowania, zgłaszali do dokumentu swoje uwagi i pomysły m.in. dotyczące gazyfikacji wyspowej, algorytmu inwestycji samorządowych czy zerowego PIT dla rodzin wielodzietnych.

"Od wielu tygodni rozmawialiśmy z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim, z panem premierem Mateuszem Morawieckim również, na temat segmentu rolnego w Polskim Ładzie i cieszymy się, że postulaty naszego środowiska, przede wszystkim postulaty, które sformułował pan poseł Lech Kołakowski, który dołącza do nas formalnie, do Partii Republikańskiej, tym samym staje się również członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, zostały uwzględnione" - mówił polityk.

Jak zadeklarował w imieniu swojej formacji Bielan, "czujemy się patriotami Zjednoczonej Prawicy". "Podpisujemy się pod dokumentem o nazwie Polskim Ład dlatego, że uważamy, że to jest bardzo dobry program, komplementarny program, całościowy program reformy państwa polskiego" - podkreślał. "Nie chcemy być obozem +ciepłej wody w krainie+. Chcemy być obozem, który zmienia Polskę na lepsze i apelujemy do wszystkich, żeby również pod tym dokumentem się podpisali" - dodał.

Bielan zaapelował także do polityków, którzy w ostatnich dniach odeszli z klubu PiS. "Zawsze jest czas na refleksję, na powrót" - powiedział i dodał, że ważniejsze niż urażone ambicje jest dobro Polski. "Nasz obóz, obóz Zjednoczonej Prawicy potrzebuje stabilnej większości w parlamencie" - mówił.

Polityk podczas konferencji prasowej złożył podpis pod Polskim Ładem.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021