Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Poseł Michał Gramatyka (KO) dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni

Autor: PAP/AKC
Dodano: 02-07-2021 13:05 | Aktualizacja: 02-07-2021 18:19

Do Polski 2050 dołączył m.in. dotychczasowy poseł KO Michał Gramatyka - poinformował w piątek lider formacji Szymon Hołownia. Poseł Gramatyka uzasadniając swą decyzję stwierdził, że wierzy w nową, lepszą politykę i że przekonuje go myślenie w kategoriach pokolenia, a nie jednej kadencji.

"Bardzo się cieszę, że będę wśród ludzi, którzy dostrzegają wyzwania XXI wieku, którzy wiedzą na czym polega problem sztucznej inteligencji, którzy wiedzą jak funkcjonować w cyberbezpieczny sposób w cyfrowym świecie, którzy wiedzą jak istotne jest poszanowanie i zachowanie naszych danych wyciekających na każdym kroku i na każdym kroku używanych do niecnych celów" - mówił Gramatyka.

"Staję dzisiaj w jednym rzędzie z osobami, które w polskim Sejmie wyznaczają standardy merytorycznej dyskusji" - powiedział i wyraził nadzieję, że nie zabraknie mu "konkretnej roboty".

Gramatyka podkreślił, że w jego życiu przyszedł moment, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czego chce w życiu i polityce. "Od pewnego czasu dojrzewał we mnie pomysł, żeby szukać czegoś innego - innego sposobu uprawiania polityki, innego sposobu rozmawiania, innego sposobu prowadzenia dialogu. Uważam, że te wyniszczające nasze państwo podziału nikomu, ani niczemu nie służą" - dodał.

Pytany, czy uprzedzał o swoim odejściu, Gramatyka odparł, że "jak mówi jeden z największych fachowców, znawców życia sportowego: transfery lubią ciszę".

Czytaj też: Prezydium zarządu Platformy Obywatelskiej rozpoczęło obrady

Hołownia zapytany, czy jego ugrupowanie zmierza do tego, aby mieć w Sejmie klub odpowiedział, że widać, że być może jeszcze będzie potrzebne 1-2 posłów "po to, żeby ogarnąć ten cały nawał pracy, który w Sejmie jest".

"Być może potrzebujemy jeszcze wsparcia, by efektywnie działać w tym Sejmie, natomiast nie spędza nam to snu z powiek, z nikim nie jesteśmy dogadani, nie mamy jakichś planów, że teraz będzie klub we wrześniu, że musimy coś, komuś pokazać" - dodał. "Michał jest tym człowiekiem, który chcieliśmy, żeby był na naszym pokładzie, więc jest" - stwierdził lider Polski 2050.

Gramatyka był tyskim radnym, radnym sejmiku śląskiego i wicemarszałkiem województwa śląskiego. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku startował z list Koalicji Obywatelskiej zdobywając 9304 głosów. W ub.r. w kampanii przed wyborami prezydenckimi był dyrektorem organizacyjnym sztabu kandydatki KO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a później podobną rolę pełnił w sztabie Rafała Trzaskowskiego.

Po przyjściu dotychczasowego posła KO do koła Hołowni będzie ono liczyło siedmioro posłów. Ponadto Polskę 2050 w Senacie reprezentuje Jacek Bury.

"Brak szacunku, zaskoczenie, rozczarowanie, strata"

Odejście Gramatyki skomentowała w piątek w Sejmie wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska. "Ja bardzo poważnie traktuję swoją obecność w polityce, bardzo poważnie traktuję i szanuję moich kolegów w klubie i osoby, z którymi współpracuję. Takie odejście, bez podania przyczyn, nagle, z dnia na dzień, świadczy o tym, że do tego nasz kolega się od dawna przygotowywał i naprawdę nas nie szanuje" - stwierdziła posłanka KO.

Jak dodała, nie ceni takich ludzi w polityce. "W polityce uczciwość i szacunek dla osób, z którymi się pracuje, jest bardzo ważny" - zaznaczyła Kidawa-Błońska.

Czytaj też: Grzegorz Schetyna: oczekuję porozumienia Tusk-Budka-Trzaskowski

Rozczarowany decyzją Gramatyki jest wiceszef PO Tomasz Siemoniak. "Dowiedziałem się o tym z mediów, nie miałem okazji ostatnio rozmawiać z posłem Michałem Gramatyką. Szkoda, ja go bardzo cenię, jest osobą, która wiele wniosła do pracy naszego klubu. Zna się na różnych kwestiach, jest też prywatnie ciekawą osobą" - podkreślił Siemoniak.

Jak dodał, jest bardzo zaskoczony odejściem swego dotychczasowego kolegi partyjnego. "Nic na to nie wskazywało. To jego decyzja, myślę, że przedstawiał jakieś powody tej decyzji. Trudno mi się do tego odnieść. Ja mam o nim dobre zdanie" - zaznaczył wiceszef PO.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021