Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Szef MON: istotne, by jak najwięcej młodych ludzi wstępowało do wojska

Autor: PAP
Dodano: 02-07-2021 14:33

Jest istotne, by jak najwięcej młodych ludzi wstępowało do Wojska Polskiego, bo dzięki temu nasza ojczyzna jest bardziej bezpieczna, a wojsko jest silniejsze - mówił szef MON Mariusz Błaszczak do absolwentów klas mundurowych podczas spotkania z nimi w piątek w Ciechanowie.

Szef MON spotkał się z absolwentami klas wojskowych odbywającymi skróconą służbę przygotowawczą w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej - zakończenie tego szkolenia jest pierwszym krokiem do wstąpienia kadetów do służby wojskowej.

Błaszczak podkreślił, że jest istotne, by jak najwięcej młodych ludzi wstępowało do Wojska Polskiego, bo "dzięki temu nasza ojczyzna jest bardziej bezpieczna, a wojsko jest silniejsze". Podkreślił, że jako minister obrony konsekwentnie stwarza warunki, by wojsko było liczniejsze.

Mówiąc o szkoleniu WOT przypomniał, że uczestniczą w nim również absolwenci klas mundurowych. "To młodzi ludzie, którzy przez lata kiedy kształcili się w szkole, w klasach mundurowych, oprócz wiedzy zdobywali umiejętności, które w przyszłości spożytkują jako żołnierze Wojska Polskiego, mam nadzieję, że jako oficerowie" - powiedział szef MON.

Zachęcał też absolwentów do studiowania na wyższych uczelniach wojskowych, na których w trybie naboru mają dodatkowe punkty za ukończenie klas mundurowych.

Błaszczak zwrócił też uwagę, że jeżeli młodzi ludzie po klasach mundurowych nie zostaną żołnierzami zawodowymi, to być może trafią do Wojsk Obrony Terytorialnej. "Ale nawet jeżeli nie, to ci młodzi ludzie będą przeszkoleni i będą wiedzieli co zrobić w sytuacji zagrożenia. To niezwykle istotne dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny" - stwierdził.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021