Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Adam Niedzielski: Kościół mógłby bardziej pomóc w promocji szczepień

Autor: PAP/AKC
Dodano: 02-07-2021 15:10 | Aktualizacja: 02-07-2021 16:09

W przypadku liczby chętnych do szczepień przeciw COVID-19 potrzeby jest nowy impuls. Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Poinformował, że są prowadzone w tej kwestii rozmowy z przedstawicielami Kościoła. Wspomniał, że planowane jest pewne przedsięwzięcie z udziałem archidiecezji lubelskiej, na razie minister nie chciał jednak zdradzać szczegółów.

"Chcemy poprosić o pomoc" - oświadczył.

Kampania szczepień przeciwko Covid-19 w Stolicy Apostolskiej rozpoczęła się 13 stycznia. Wśród pierwszych osób znalazł się papież Franciszek i jego emerytowany poprzednik Benedykt XVI, o czym 14 stycznia poinformował dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni.

Czytaj też: Dziewięć krajów wpuści Polaków bez testów, kwarantanny i szczepienia

W lutym papież zaapelował o zapewnienie sprawiedliwej dystrybucji szczepionek przeciw koronawirusowi, nie według kryteriów ekonomicznych, lecz przy uwzględnieniu potrzeb wszystkich. W kwestii zdrowia nie może rządzić "logika zysku" - zaznaczył.

Wielu polskich biskupów już się zaszczepiło.

Biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek 16 kwietnia wystosował apel do żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych w związku ze szczepieniami przeciw COVID-19. Zaznaczył w nim, że "na wojnie z koronawirusem, podstępnym i bezwzględnym wrogiem ludzkości, należy zaufać służbie zdrowia, sprawdzonym procedurom medycznym oraz jasnym wskazaniom papieża Franciszka" - podkreślił bp Guzdek i zaapelował: "Szczepimy się!".

Czytaj też: Rosja: Drugi region zawiesił szczepienia na Covid-19 z powodu braku szczepionki

Oświadczył wówczas, że sam jest już po pierwszej dawce szczepień. "Szczepieniom poddają się także księża kapelani, służący żołnierzom, funkcjonariuszom służb mundurowych, kombatantom oraz ich rodzinom" - napisał bp Guzdek.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021