Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Kancelaria Sejmu jest w stałym kontakcie służbami, zalecana ostrożność podczas pracy online

Autor: PAP/AKC
Dodano: 02-07-2021 19:41 | Aktualizacja: 02-07-2021 19:52

W związku z incydentem dot. nieautoryzowanego dostępu do skrzynek pocztowych kilkunastu posłów Kancelaria Sejmu jest w stałym kontakcie z właściwymi służbami; apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pracy online - poinformował szef Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował w piątek, że w związku z prowadzoną analizą trwającej hakerskiej kampanii "Ghostwriter" ABW ustaliła, że atakiem został objęty również system poczty elektronicznej Sejmu RP.

"Szczegółowa analiza prowadzona przez ABW wykazała nieautoryzowane logowania do służbowych skrzynek poczty elektronicznej niektórych posłów na Sejm RP. Incydenty dotyczą w sumie kilkunastu parlamentarzystów, zasiadających w klubach i kołach poselskich: Lewica, Polska 2050, Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Konfederacja - poinformował Żaryn.

Czytaj też: Cyberatak na Polskę "był kierowany z terenu Federacji Rosyjskiej"

Grzegrzółka we wpisie na Twitterze zapewnił, że "Sejm traktuje bezpieczeństwo cyfrowe priorytetowo".

"W związku z incydentem dot. nieautoryzowanego dostępu do skrzynek pocztowych kilkunastu posłów, Kancelaria Sejmu jest w stałym kontakcie z właściwymi służbami. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pracy online" - podkreślił w piątek dyrektor CIS .

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021