Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Opolskie: Duże zainteresowanie udziałem w programie "profilaktyka 40 plus"

Autor: PAP
Dodano: 03-07-2021 10:24

Możliwość udziału w rządowym programie "profilaktyka 40 plus" wzbudziła duże zainteresowanie podmiotów medycznych działających na terenie województwa opolskiego. Do soboty przyjęto wnioski umożliwiające przyjmowanie pacjentów w 9 punktach w regionie.

Jak powiedziała PAP w sobotę Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego oddziału NFZ, program badań "profilaktyka 40 plus" cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony podmiotów medycznych prowadzących działalność na terenie województwa opolskiego.

"Pracownicy naszego oddziału odbierają w tej sprawie dziesiątki telefonów. Każdego dnia spływają nowe wnioski, które podlegają systematycznej ocenie i po pozytywnym rozpatrzeniu do programu będą włączane kolejne podmioty. Mamy nadzieję, że bardzo szybko uda się nam zapewnić odpowiednią obsługę dla całego regionu" - powiedziała Pawlos.

Do końca tygodnia opolski NFZ zaakceptował zgłoszenia trzech wnioskodawców. Jest do Diagnostyka z Krakowa, SP ZOZ z Kędzierzyna-Koźla oraz NZOZ Medrem - Poliklinika w Opolu. W sumie te trzy podmioty będą realizowały program w dziewięciu punktach na terenie województwa.

NFZ przypomina, że aby skorzystać z oferty zainaugurowanego 1 lipca programu, należy wypełnić ankietę Profilaktyka 40 PLUS umieszczoną w Internetowym Koncie Pacjenta. Po jej wypełnieniu pacjent otrzymuje e-skierowanie na dopasowany do potrzeb pacjenta pakiet badań. Następnie można się zgłosić do placówki uczestniczącej w programie. Program przewiduje od 8 do 12 rodzajów badań w trzech pakietach. Jest adresowany do osób po 40. roku życia. Wszystkie badania w ramach programu są bezpłatne.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021