Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Tusk: Prezesie Kaczyński i towarzysze z PiS-u - powinniście umieć powiedzieć Polakom: Przepraszamy

Autor: PAP
Dodano: 03-07-2021 11:01 | Aktualizacja: 03-07-2021 12:27

Prezesie Kaczyński i towarzysze z PiS-u, dzisiaj powinniście umieć powiedzieć Polakom: przepraszamy; powiedzieć to tym, którzy walcząc w czasie pandemii o zdrowie, tracąc bliskich i środki do życia, równocześnie oglądali waszą niekompetencję i cwaniactwo - powiedział Donald Tusk.

Tusk mówił na posiedzeniu Rady Krajowej PO, że nie jest winą obecnego rządu, ani również PiS-u czy też prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że pandemia dotarła do Polski i zebrała tu wyjątkowo okrutne żniwo. "Życie, zdrowie, miejsce pracy, firmy, pieniądze" - wyliczał Tusk.

"Ale jest problemem to, (...) że tam nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby powiedzieć: przepraszam za ewidentne błędy, za nieuczciwość, za koncentrację na innych sprawach niż walka z pandemią, które kosztowały tak, czy inaczej, zupełnie niepotrzebnie tysiące ofiar" - mówił.

"Ja na ten temat już więcej nie będę mówił, ale prezesie Kaczyński i towarzysze z PiS-u: chociaż dzisiaj powinniście umieć powiedzieć Polakom przepraszamy" - podkreślił Tusk. "Nie tylko za błędy, ale powiedzcie wreszcie przepraszam tym wszystkim, którzy w czasie, kiedy walczyli o zdrowie, kiedy tracili bliskich, kiedy tracili środki do życia, równocześnie oglądali wasze cwaniactwo, waszą niekompetencję, chaos, decyzje tak idiotyczne, że właściwie łzy same leciały do oczu" - dodał.

"Takie jedno zwykłe przepraszam, to jest wasz święty obowiązek" - podkreślił.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021