Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Gawkowski: w PO powrót Tuska; Lewica idzie niezmiennie swoją drogą i kibicuje

Autor: PAP
Dodano: 03-07-2021 11:35

W PO powrót Donalda Tuska i jeszcze ostrzejsza retoryka antyPiS, czas pokaże, czy to dobra linia, Lewica idzie niezmiennie swoją drogą i kibicuje - stwierdził szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Podziękował też za współpracę ustępującemu szefowi Platformy Borysowi Budce.

W sobotę w Warszawie zebrała się Rada Krajowej Platformy Obywatelskiej. Borys Budka ogłosił, że przekazuje stery w partii byłemu premierowi, obecnie szefowi Europejskiej Partii Ludowej Donaldowi Tuskowi.

"W Platformie Obywatelskiej powrót taty Donalda Tuska i jeszcze ostrzejsza retoryka +antyPiS+. Czas pokaże, czy to dobra linia, bo silna PO to silniejsza opozycja. Lewica idzie niezmiennie swoją drogą i kibicuje, a tymczasem podziękowania za współpracę dla Borysa Budki" - napisał w sobotę na Twitterze Gawkowski.

Podczas zamkniętej części posiedzenia Rady Krajowej PO Borys Budka złożył rezygnację z funkcji szefa partii, a była premier Ewa Kopacz i europoseł Bartosz Arłukowicz - z funkcji wiceprzewodniczących PO - wynika z informacji uzyskanych przez PAP. Obecnie trwa głosowanie nad wyborem Donalda Tuska i Borysa Budki na wiceprzewodniczących partii.

Tusk występując w na posiedzeniu Rady Krajowej PO powiedział o politykach PiS m.in. że jest to "groteskowa grupa ludzi", a mówiąc o rządach Zjednoczonej Prawicy nazwał je "parodią dyktatury". "Idziemy po zwycięstwo, bo się was (PiS-u -PAP) nie boimy. Idziemy po zwycięstwo, bo nie jesteśmy bezradni, bo się nie przyzwyczailiśmy do zła, które tutaj uczyniliście" - zapowiedział Tusk.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021