Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Nowacka: to będzie ciekawy czas w polityce; trudny dla PiS-owskiej szajki

Autor: PAP
Dodano: 03-07-2021 12:15

To będzie ciekawy czas w polityce, trudny dla PiS-owskiej szajki - oświadczyła w sobotę wiceszefowa klubu KO Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska) komentując zmianę przywództwa w PO. Podziękowała przy tym Borysowi Budce za dobrą współpracę.

W sobotę w Warszawie zebrała się Rada Krajowej Platformy Obywatelskiej. Borys Budka ogłosił, że przekazuje stery w partii obecnemu szefowi Europejskiej Partii Ludowej Donaldowi Tuskowi. Były premier wygłosił przemówienie do uczestników zjazdu.

"Dziękuję Borysowi Budce za dobrą współpracę. To będzie ciekawy czas w polityce - trudny dla PiS-owskiej szajki, a dający dzięki energii koleżanek i kolegów z Platformy oraz doświadczeniu i determinacji Donalda Tuska" - napisała na Twitterze Nowacka.

Tusk występując w na posiedzeniu Rady Krajowej PO powiedział o politykach PiS m.in. że jest to "groteskowa grupa ludzi", a mówiąc o rządach Zjednoczonej Prawicy nazwał je "parodią dyktatury". "Idziemy po zwycięstwo, bo się was (PiS-u -PAP) nie boimy. Idziemy po zwycięstwo, bo nie jesteśmy bezradni, bo się nie przyzwyczailiśmy do zła, które tutaj uczyniliście" - zapowiedział Tusk.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021