Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Tusk i Budka wiceszefami PO; zadania przewodniczącego Platformy wykonuje Tusk (aktualizacja)

Autor: PAP
Dodano: 03-07-2021 12:56

Borys Budka złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego PO, a Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz z funkcji wiceszefów, w ich miejsce na wiceprzewodniczących wybrani zostali Donald Tusk i Borys Budka; od tego momentu Donald Tusk wykonuje zadania przewodniczącego partii - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec.

Podczas sobotniego posiedzenia Rady Krajowej PO dokonano zmian w zarządzie partii.

"W związku z rezygnacjami dwóch wiceprzewodniczących PO - pani premier Ewy Kopacz i pana ministra Bartosza Arłukowicza, w ich miejsce zostali wybrani na wiceprzewodniczących PO pan premier Donald Tusk i dotychczasowy przewodniczący Borys Budka" - powiedział dziennikarzom rzecznik PO.

Przekazał, że 201 członków Rady Krajowej PO zagłosowało za wyborem Tuska na wiceprzewodniczącego, nikt nie był przeciw; w przypadku Budki padło 189 głosów za jego wyborem na wiceszefa PO, 10 osób było przeciw.

W związku z tym - dodał Grabiec - że "chwilę wcześniej rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego PO złożył Borys Budka, zadania przewodniczącego PO wykonuje od tego momentu premier Donald Tusk".

Rzecznik PO poinformował, że Tusk może pełnić funkcję przewodniczącego partii do końca kadencji dotychczasowego przewodniczącego, a więc do stycznia 2024 r. Borys Budka został wybrany na szefa PO w styczniu 2020 r., kadencja jest czteroletnia.

"Skrócenie tej kadencji jest kompetencją Rady Krajowej, która może określić termin wyborów. Dzisiaj terminem wyborów się nie zajmowaliśmy" - powiedział Grabiec, dodając, że nie było żadnego wniosku w tej sprawie.

Pytany, jaką rolę w partii będzie miał teraz Borys Budka, Grabiec wskazywał, że jest on wiceprzewodniczącym PO. "Budujemy drużynę, zespół, który ma zwyciężyć. Do tej drużyny - poza Donaldem Tuskiem i Borysem Budką, potrzeba jeszcze wielu rąk. Myślę, że w najbliższych tygodniach cały ten zespół się ukonstytuuje i ruszymy w Polskę" - zapowiedział Grabiec.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021