Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

J. Kaczyński: musimy uchwalić nowy statut naszej partii; będziemy mieli sekretarza generalnego

Autor: PAP
Dodano: 03-07-2021 15:47

Musimy uchwalić nowy statut naszej partii, który od razu coś zmieni - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Chodzi m.in. o zmiany w strukturach i podział na okręgi na wzór senacki oraz wprowadzenie funkcji sekretarza generalnego partii.

"Musimy uchwalić nowy statut naszej partii" - mówił Jarosław Kaczyński na kongresie PiS. "Taki statut, który już od razu coś zmieni, który umożliwia także pilotaż zmian jeszcze dalej idących" - dodał.

Prezes PiS podkreślił, że chodzi o zmiany na poziomie struktur podstawowych i przejście na strukturę wojewódzką oparte o okręgi, które będą równoznaczne - w sensie terytorialnym - z okręgami senackimi. "Od razu chce zastrzec, że to nie oznacza, że my planujemy tego rodzaju ordynację wyborczą. Niczego takiego nie planujemy" - zaznaczył. "Uważamy, że to może naszej partii pomóc, ale trzeba to najpierw wypróbować" - mówił.

"Jeżeli chodzi o te zmiany, które mają być wprowadzone od razu, to jest z jednej strony coś, co by mogło wyglądać na zmianę nazwy, ale jest tak naprawdę czymś dalej idącym, będziemy mieli zamiast przewodniczącego Komitetu Wykonawczego - sekretarza generalnego" - zapowiedział Kaczyński.

Jak dodał, sekretarz generalny byłby wybierany przez Radę Polityczną, on będzie miał pełnomocników we wszystkich województwach, którzy nie będą kandydowali w najbliższych wyborach, ale będą na etacie partii i będą dbali o kwestie organizacyjne i informacyjne.

"Ten kongres będzie początkiem wielkiej mobilizacji, po tym - w wielkiej mierze - covidowym śnie, ale także śnie przedcovidowym, bo wszystko koncentrowało się na pracy rządu. A praca partii - poza wyborami uzupełniającymi - jak np. wybory pani Anders (b. senator Anna Maria Anders w trakcie kadencji 2015-2019 złożyła mandat - PAP), była stosunkowo słaba".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021