Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Lider PSL: Rada Naczelna podjęła ważne uchwały dot. zdrowia i odpowiedzialności za zdrowie Polaków

Autor: PAP
Dodano: 03-07-2021 16:31

Rada Naczelna podjęła na sobotnim posiedzeniu bardzo ważne uchwały dotyczące zdrowia i odpowiedzialności za zdrowie Polaków - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Wezwał też wszystkich Polaków do tego, by zaszczepili się przeciw COVID-19.

W sobotę w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kosiniak-Kamysz podkreślił na konferencji prasowej po posiedzeniu, że Rada podjęła bardzo ważne uchwały dotyczące zdrowia i odpowiedzialności za zdrowie Polaków.

"Wiem, że wszyscy się emocjonują różnymi działaniami technicznymi, ale sprawą kluczową jest zdrowie. Dlatego wzywamy wszystkich naszych rodaków do tego, żeby się zaszczepili przeciw COVID-19, żeby promowali szczepienia, żeby pomagali w szczepieniach" - apelował lider PSL.

Dodał, że na mocy tych uchwał wszyscy samorządowcy PSL są zobowiązani do pomocy każdej osobie, która będzie chciała się zaszczepić.

Lider PSL powiedział też, że na spotkaniu zostały podjęte tematy związane z ostatnimi sukcesami Koalicji Polskiej-PSL. Wspomniał tu o zgłoszonym w piątek przez ludowców kandydacie na RPO prof. Marcinie Wiącku, który zdobył poparcie zarówno ugrupowań opozycyjnych, jak i partii rządzącej.

Kosiniak-Kamysz przypomniał też, że w ostatnich tygodniach klub Koalicji Polskiej-PSL poszerzył się o senatora Kazimierza Michała Ujazdowskiego oraz posła Ireneusza Rasia. Szef ludowców wspomniał również o sukcesach polityków PSL w wyborach uzupełniających na wójta w różnych miejscowościach w Polsce.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021