Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Fogiel: Donald Tusk ma spróbować przekonać elektorat PO, że warto zostać i nie iść do Szymona Hołowni

Autor: PAP
Dodano: 03-07-2021 20:12 | Aktualizacja: 03-07-2021 20:27

Donald Tusk ma nawiązać do dobrych, starych lat Platformy Obywatelskiej i ma spróbować przekonać elektorat Platformy, że warto zostać i nie warto iść do Szymona Hołowni - mówił w sobotę zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel o powrocie do krajowej polityki byłego premiera.

W sobotę podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, Borys Budka zrezygnował z funkcji szefa PO, a z funkcji wiceszefów Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz. Następnie Donald Tusk i Borys Budka zostali wybrani na wiceprzewodniczących PO, a zadania przewodniczącego Platformy wykonuje od tego momentu Tusk, jako najstarszy wiekiem wiceszef partii.

Powrót Tuska, byłego premiera i byłego szefa Rady Europejskiej do krajowej polityki był tematem rozmowy w TVN24, której gościem był m.in. Radosław Fogiel. Polityk PiS mówił, że nie jest to wydarzenie, które "fascynuje Polaków". "To są odgrzewane kotlety" - ocenił. "Przyjeżdża z emigracji człowiek, żeby ostatnie lata przed emeryturą już pracować w Polsce" - dodał.

"Nie oszukujmy się, że Donald Tusk przyjechał tutaj, walczyć z PiS-em czy wygrywać jakieś wybory. To jest histeryczny powrót, bo państwo (zwrócił się do uczestniczącej w telewizyjnym programie posłanki PO Izabeli Leszczyny - PAP) się obawiacie odpływu kolejnych posłów i kolejnych segmentów wyborców do Szymona Hołowni" - powiedział Fogiel przypominając, że taki kierunek obrał w piątek poseł Michał Gramatyka. "Donald Tusk ma nawiązać do dobrych, starych lat Platformy Obywatelskiej i ma spróbować przekonać elektorat Platformy, że warto zostać i nie warto iść do Szymona Hołowni - to jest misja Donalda Tuska" - ocenił.

W piątek lider Polski 2050 Szymon Hołownia poinformował, że do jego partii dołączył dotychczasowy poseł KO Michał Gramatyka.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021