Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Toruń: "Beasts" wygrywa międzynarodowy konkurs filmów fabularnych 19. edycji Tofifest

Autor: PAP
Dodano: 03-07-2021 22:53

Francuski film "Beasts" w reżyserii Naela Marandina zwyciężył w międzynarodowym konkursie filmów fabularnych 19. edycji festiwalu filmowego Tofifest w Toruniu. W konkursie filmów polskich nagrodę główną otrzymała produkcja "Każdy ma swoje lato" w reżyserii Tomasza Jurkiewicza.

Laureata w konkursie międzynarodowym konkursie filmów fabularnych "On Air" wyłoniło jury w składzie: Arkadiusz Jakubik, Maria Sadowska, Roma Gąsiorowska, Piotr Domalewski i Philippe Tłokiński.

Złotego Anioła otrzymali reżyser Nael Marandin i producent Julien Rouch za film "Beasts". Ten film podczas Tofifest miał swoją polską premierę. Specjalne wyróżnienie otrzymała argentyńsko-boliwijsko-chilijsko-meksykańsko-norweska produkcja "Karnawał" w reżyserii Juana Pabla Felixa.

Tradycją Tofifest jest, że w konkursie filmów polskich nagrodę wręcza publiczność. W tym roku uznanie widzów zdobył film "Każdy ma swoje lato" Tomasza Jurkiewicza.

W sobotni wieczór Złote Anioły za Niepokorność Twórczą trafiły do reżysera Jana Jakuba Kolskiego oraz aktora Krzysztofa Majchrzaka.

"To twórcy odznaczający się indywidualnym charakterem pisma, którzy zawsze chodzą własnymi drogami. Nie oglądają się na mody ani tendencje, nie biegają za popularnością i rozpoznawalnością. Robią swoje i sobie pozostają wierni. Za to chcemy ich uhonorować" - mówiła dyrektor festiwalu Kafka Jaworska.

Nagrodę dla twórców związanych z woj. kujawsko-pomorskim - Flisaka - otrzymała aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa Beata Kawka.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021