Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Obraduje Rada Polityczna PiS, wybierze wiceprezesów i Sekretarza Generalnego partii

Autor: PAP
Dodano: 04-07-2021 11:33 | Aktualizacja: 04-07-2021 11:54

W Warszawie zebrała się Rada Polityczna PiS, która dokona wyboru wiceprezesów ugrupowania, a także składu Komitetu Politycznego, Komisji Etyki oraz Sekretarza Generalnego. Do grona dotychczasowych wiceprezesów partii dołączyć ma premier Mateusz Morawiecki.

Podczas posiedzenia Rady Politycznej zaplanowano wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Według informacji PAP Kaczyński na wiceprezesów ma rekomendować premiera Morawieckiego, a także Beatę Szydło, Joachima Brudzińskiego, Antoniego Macierewicza, Mariusza Błaszczaka i Mariusza Kamińskiego.

Morawiecki miałby zająć miejsce Adama Lipińskiego, który jesienią ubiegłego roku odszedł z PiS, gdy został powołany na członka zarządu i wiceprezesa NBP.

Podczas posiedzenia Rady Politycznej wybrany zostanie też Sekretarz Generalny PiS. Stanowisko to powstało na mocy nowego statutu PiS, który został uchwalony w sobotę. Na to stanowisko zostanie zgłoszona kandydatura dotychczasowego szefa Komitetu Wykonawczego partii Krzysztofa Sobolewskiego.

Ponadto wybrany zostanie skład Komisji Etyki i Komitetu Politycznego. Skład Komitetu Politycznego powiększy się z obecnych 33 do 39 osób. "W nowym składzie nie znajdzie się część europosłów, którzy teraz będą skupiać się na pracy w Brukseli" - mówiło wcześnie PAP źródło w PiS.

Według tego źródła w skład Komitetu ma wejść m.in. szef KPRM Michał Dworczyk, wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, a także posłowie Joanna Borowiak, Barbara Bartuś oraz Marek Ast.

Nowa Rada Polityczna PiS została wybrana podczas sobotniego Kongresu ugrupowania, na którym Jarosław Kaczyński został wybrany na kolejną kadencję jako prezes partii.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021