Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Pomorskie: Ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami

Autor: PAP
Dodano: 04-07-2021 18:03

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydał ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami dla województwa pomorskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydał w niedzielę w komunikacie ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami dla województwa pomorskiego.

"W powiatach wschodnich województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego dość intensywnie rozbudowują się komórki burzowe, lokalnie pojawiły się już pierwsze wyładowania. Na pozostałym obszarze również rozbudowują się izolowane komórki" - informuje w komunikacie IMGW PIB w Gdyni.

Według danych szacunkowych do tej pory najwyższa suma opadów wystąpiła w powiatach kwidzyńskimi grudziądzkim, gdzie spadło 15-20 mm/h.

Strefa opadów przemieszcza się na północny zachód. W najbliższych godzinach nadal będzie następował dość szybki rozwój chmur kłębiastych oraz burz.

Miejscami będą występowały opady deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym, od 15 do 25 mm/h, możliwy grad oraz porywisty wiatr. Lokalnie ogólna suma opadów do północy może osiągać nawet około 50 mm.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021