Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Donald Tusk w poniedziałek na Pomorzu Zachodnim

Autor: PAP
Dodano: 05-07-2021 06:30

Donald Tusk rozpoczyna objazd po Polsce. W poniedziałek odwiedzi Pomorze Zachodnie, gdzie w planach ma m.in. spotkanie z przedsiębiorcami w Szczecinie i organizacjami pozarządowymi w Goleniowie. Towarzyszyć mu będzie m.in. wiceszef Platformy Borys Budka.

Donald Tusk kieruje Platformą Obywatelską od soboty, kiedy to rezygnację z funkcji przewodniczącego partii złożył Borys Budka, następnie Rada Krajowa wybrała go do Prezydium Platformy. Zgodnie ze statutem PO, jako najstarszy z wiceszefów ugrupowania, pełni obowiązki przewodniczącego. Budka został z kolei jednym z wiceprzewodniczących.

W niedzielę nowy lider PO wystąpił na konferencji prasowej w Warszawie, gdzie przez ponad półtorej godziny odpowiadał na pytania dziennikarzy. W poniedziałek udaje się z kolei w objazd po kraju. Pierwszym regionem, który odwiedzi, będzie Zachodniopomorskie, gdzie towarzyszyć ma mu Borys Budka.

Tusk podkreślał podczas niedzielnej konferencji prasowej, że chce być "w nieustannym kontakcie z ludźmi", a poniedziałkowa wizyta ma stanowić "mocną rozgrzewkę". "Mam zamiar odwiedzić wszystkie województwa. Do wyborów może jest szansa, że odwiedzę wszystkie powiaty. Bardzo chętnie i naprawdę z dużą radością odwiedzę większość tych miejsc, w których byłem jako premier, żeby usłyszeć wszystko to, co mam usłyszeć, nie tylko dobre rzeczy" - zaznaczył lider PO.

Program poniedziałkowej wizyty obejmuje m.in. zamknięte dla mediów spotkanie z organizacjami pozarządowymi w Goleniowie. Następnie po przyjeździe do Szczecina, Tusk ma spotkać się z przedsiębiorcami z Północnej Izby Gospodarczej i Business Clubu Szczecin, a później wraz z Budką złożyć kwiaty przed pomnikiem Czynu Polaków. Okazją do tego będzie 76. rocznica ustanowienia polskiej administracji w Szczecinie.

Po godz. 15 planowana jest wspólna konferencja prasowa Tuska i Budki na Placu Orła Białego. Później obaj politycy mają wziąć udział w zamkniętym spotkaniu dla sympatyków Platformy.

Wizyta na Pomorzu Zachodnim to część rozpoczętej jeszcze przez Budkę akcji pod hasłem "Kierunek Przyszłość". W połowie czerwca ówczesny szef PO odwiedził woj. lubuskie, następnie małopolskie i podkarpackie.

W Zachodniopomorskiem, podobnie jak w innych regionach, przebywać mają też inni parlamentarzyści PO i Koalicji Obywatelskiej. W poniedziałek politycy ci planują odwiedzić w sumie sześć miast, oprócz Szczecina i Goleniowa, także Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście i Dębno.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021