Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Największy problem w związku z powrotem Tuska ma Polska 2050

Autor: PAP/AKC
Dodano: 05-07-2021 08:16 | Aktualizacja: 05-07-2021 08:26

Największy problem z powrotem Donalda Tuska do polityki krajowej wydaje się mieć Polska 2050 Szymona Hołowni, bo to z tego ugrupowania poparcie będzie przechodziło na Platformę Obywatelską - oceniła w poniedziałek rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka.

W sobotę podczas posiedzenia Rady Krajowej PO nastąpiły zmiany w kierownictwie tego ugrupowania. Borys Budka zrezygnował z funkcji szefa partii, a w wyniku dalszych zmian zadania przewodniczącego partii wykonuje były premier Donald Tusk.

O powrót Tuska do polskiej polityki i zmiany w przywództwie PO Sroka była pytana w radiu TOK FM. "Widzimy poruszenie na całej opozycji. Każde z ugrupowań opozycyjnych z pewną dozą ostrożności podchodzi do powrotu Donalda Tuska. Największy problem wydaje się mieć Polska 2050, bo myślę, że te przepływy elektoratów w pierwszej kolejności będą dotyczyły ugrupowania Szymona Hołowni. To z jego ugrupowania poparcie będzie przechodziło na Platformę" - oceniła posłanka.

Jej zdaniem na pewno nastąpi pewien skok PO w sondażach. "Sama jestem ciekawa, czy PO będzie w stanie przebić szklany sufit i czy Donald Tusk pomoże w tym" - dodała.

Czytaj też: Sondaż: Kochają Tuska bardziej niż Kaczyńskiego

Sroka była też pytana o sytuację w Zjednoczonej Prawicy i o doniesienia prasowe dotyczące szorstkiej wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego skierowanej w stronę koalicjantów. "Widać, że nie wszystko układa się po myśli Jarosława Kaczyńskiego. Nie wszystko w PiS po wielu latach jest tak, jak wyobrażał sobie to na początku pewnie" - zaznaczyła.

Pytana o rozmowy szefa Porozumienia Jarosława Gowina z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem odparła, że politycy ci nigdy tego nie ukrywali. "W tej chwili PiS i cała Zjednoczona Prawica zdają sobie sprawę z tego, że bez Porozumienia nie ma Zjednoczonej Prawicy. Tak długo, jak my będziemy w Zjednoczonej Prawicy, tak długo ona będzie trwała" - podkreśliła Sroka.

Posłanka zapytana o możliwość rekonstrukcji rządu powiedziała: W tej chwili nie ma żadnych rozmów na temat rekonstrukcji rządu". "Jeżeli ona będzie miała nadejść to na pewno to będzie konsultowane i dyskutowane z premierem Jarosławem Gowinem" - dodał Sroka.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021