Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Prezydent: Lech Kaczyński dostrzegał potrzeby różnych miejscowości w całej Polsce

Autor: PAP
Dodano: 05-07-2021 12:53

Mam nadzieję, że ufundowany przez Lecha Kaczyńskiego dzwon w Lipnicy Murowanej będzie na wieki stanowił pamiątkę tego, że prezydent dostrzegał potrzeby różnych miejscowości w całej Polsce, nie tylko wielkich miast - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

W poniedziałek w Lipnicy Murowanej (woj. małopolskie) prezydent odsłonił tablicę upamiętniającą Marię i Lecha Kaczyńskich.

"Dziękuję za to symboliczne upamiętnienie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w Lipnicy" - mówił podczas uroczystości Duda.

Przypominał, że Lech Kaczyński w ostatnich dniach swojego życia podarował dzwon lipnickiej parafii. Miał go przywieźć osobiście i przekazać proboszczowi w niedzielę palmową, ale sprawy rodzinne uniemożliwiły mu ten przyjazd. Dwa tygodnie później - wskazywał Duda - para prezydencka zginęła w Smoleńsku.

Prezydent wyraził nadzieję, że dzwon będzie na wieki stanowił pamiątkę tego, że prezydent dostrzegał potrzeby różnych miejscowości w całej Polsce, nie tylko wielkich miast. Podkreślił, że Lech Kaczyński doceniał Lipnicę za jej wkład w rozwój polskiej kultury.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021