Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Tusk: czuję się zaproszony na Campus Polska Przyszłości

Autor: PAP
Dodano: 05-07-2021 17:12

Donald Tusk stwierdził, że czuje się zaproszony na Campus Polska Przyszłości. Zaznaczył przy tym, że ma świadomość, że to nie jest miejsce dla polityków, ale - dodał - jeśli okaże się, że młodzi ludzie chcą z nim rozmawiać a Rafał Trzaskowski potwierdzi zaproszenie, będzie zadowolony z udziału w tym wydarzeniu.

Podczas poniedziałkowej konferencji w Szczecinie Tusk został zapytany, czy weźmie udział w Campusie Polska Przyszłości - wydarzeniu organizowanym jesienią w Olsztynie z inicjatywy prezydenta Warszawy, wiceszefa PO Rafała Trzaskowskiego.

Tusk wspomniał, że pierwszy raz o Campusie Polska Przyszłości usłyszał od Trzaskowskiego pół roku temu. "Opowiadał mi z wielką nadzieją, że to świetny pomysł, który może zaangażować młodych ludzi. Ja ją podzielałem" - dodał.

Zdaniem lidera PO "akcja promocyjna przyniosła owoce, ponieważ młodzi ludzie zaczęli się zastanawiać, jak część wolnego czasu poświęcić na poważną rozmowę o Polsce". Zaznaczył, że "nie jest łatwe skłonić ludzi, by gdzieś pojechali, zarejestrowali się i chcieli przez dwa, trzy, czy pięć dni rozmawiać".

Tusk stwierdził, że na Campus Polska Przyszłości czuje się zaproszony. "Oczywiście nie ma jeszcze żadnych precyzyjnych ustaleń" - zaznaczył.

Dodał przy tym, że ma świadomość, iż Campus Polska Przyszłości to nie jest miejsce dla polityków. "Być może młodzi mają ochotę trochę odpocząć od polityków i oficjalnej polityki, pobyć sami ze sobą, może z uczonymi, z intelektualistami, przedsiębiorcami, a nie koniecznie z politykami. Jeśli jednak okaże się, że młodzi chcą porozmawiać ze mną i prezydent Trzaskowski potwierdzi to zaproszenie - będę bardzo zadowolony, że będą mógł w tym uczestniczyć" - powiedział Tusk.

Zapytany, jaką przyszłość widzi dla Trzaskowskiego w PO odpowiedział, że rozumie skąd jest ta ciekawość.

"Przyjeżdżam budząc pewne emocje i zainteresowanie, zostaję szefem Platformy, która ma tak kapitalnego, młodszego ode mnie lidera opinii publicznej, najpopularniejszego polityka, też z własnymi ambicjami uzasadnionymi, nieomal prezydenta - w trudnych warunkach nieomal został prezydentem rok temu, więc ludzie myślą, że to musi budować jakieś napięcie, a to buduje raczej, na pewno we mnie i na pewno w Rafale Trzaskowskim, świadomość, że z tego może być kapitalna synergia" - powiedział Tusk.

Zaznaczył, że Trzaskowski "jest młody, ale to jest już dojrzały mężczyzna, to nie jest student, więc nikt mu też nie będzie wyznaczał roli".

"Będziemy świetnie współpracować, jest liderem opinii publicznej, prezydentem Warszawy - to jest jedna z najważniejszych politycznie pozycji w Polsce, wiceszefem Platformy. Mam nadzieję, że zobaczymy się na Campusie, który organizuje. Ja tu jestem naprawdę optymistą. Niczego nie ukrywam i nie mam zamiaru, że jest gorzej niż jest, bo jest bardzo dobrze między nami z całą pewnością" - oświadczył Tusk.

Campus Polska Przyszłości to tygodniowe wydarzenie, które odbędzie się na przełomie sierpnia i września na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Młodzi ludzie, którzy wezmą w nim udział, mają dyskutować o najważniejszych sprawach dla swego pokolenia, w tym polityce klimatycznej czy edukacji. Zaplanowano także spotkania z ludźmi sportu, kultury, nauki.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021