Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Czarnek o możliwości odwołania go: demokracja zdecyduje; jak będzie większość, to odejdę

Autor: PAP
Dodano: 07-07-2021 10:50

Szef MEiN Przemysław Czarnek podkreślił, że ws. wyniku głosowania nad wnioskim o odwołanie go z funkcji "demokracja zdecyduje". Jak będzie większość za tym, żebym odszedł - odejdę, jak nie - to nie odejdę - mówił.

W czerwcu posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli w Sejmie wniosek o odwołanie szefa MEiN Przemysława Czarnka. "Minister Czarnek musi odejść, jest ministrem złym i szkodliwym, pełnym pogardy i agresji. Jego wypowiedzi o młodzieży, o części polskiego społeczeństwa dyskwalifikują go nawet jako parlamentarzystę, nie mówiąc o tym, że go w pełni dyskwalifikują jako osobę, która ma odpowiadać za przyszłość polskich dzieci" - mówiła wówczas wiceszefowa klubu KO Barbara Nowacka.

Czarnek pytany w środę w Sejmie o możliwość odwołania go z funkcji szefa MEiN, odpowiedział, że to "demokracja zdecyduje". "Jak będzie większość za tym, żebym odszedł - odejdę, jak nie - to nie odejdę" - mówił.

Pytany, czy wyciągnie konsekwencje z krytyki, która pada pod jego adresem, szef resortu edukacji i nauki odparł: "Jakby ona była konstruktywna, to bym wyciągał".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021