Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

MEiN: premier Morawiecki i minister Czarnek wzięli udział w spotkaniu Kolegium Legislacji

Autor: PAP
Dodano: 07-07-2021 10:55

W środowym spotkaniu ze studentami prawa w ramach Kolegium Legislacji wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zdaniem szefa MEiN, uczestnicy Kolegium będą stanowić trzon legislatorów wspierających władzę publiczną.

Resort edukacji i nauki poinformował na Twitterze, że w środę w gmachu ministerstwa odbyło się spotkanie edukacyjne ze studentami prawa w ramach Kolegium Legislacji z udziałem ministra Przemysława Czarnka, wiceministra Dariusz Piontkowskiego. Z kolei gościem honorowym był premier Mateusz Morawiecki.

"Cieszę się, że wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim możemy uczestniczyć w wydarzeniu, które skupia studentów prawa z całej Polski. Już wkrótce ci młodzi ludzie będą stanowić trzon legislatorów wspierających władzę publiczną" - podkreślił podczas spotkania Czarnek.

Kolegium Legislacji to projekt skierowany do trzydziestu wybranych w drodze konkursu studentów prawa z całej Polski. Obejmuje ono tygodniowe spotkanie edukacyjne umożliwiające udział w serii wykładów i warsztatów poświęconym zagadnieniom prawnym i społecznym prowadzonym przez grupę wyspecjalizowanych prawników, polityków, urzędników i inne osoby pełniące istotne funkcje w aparacie państwowym RP. Idea organizacji Kolegium Legislacji opiera się na przekonaniu o integracji młodego pokolenia wokół wartości takich jak: słuszne prawo, dobra legislacja, patriotyzm, właściwe i skuteczne rządzenie, dobro wspólne oraz poszanowanie tradycji.

Organizatorem I edycji Kolegium Legislacji jest Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021