Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wielkopolskie: Policja poszukuje człowieka, który 56 razy postrzelił z wiatrówki psa

Autor: PAP
Dodano: 07-07-2021 14:09

Policjanci z Czarnkowa (woj. wielkopolskie) poszukują sprawcy, który 56 razy postrzelił psa z wiatrówki. Ranne zwierzę odnaleziono w przydrożnym rowie. W środę policja zaapelowała do ewentualnych świadków zdarzenia o pomoc w wykryciu sprawcy.

St. asp. Justyna Przybył z KPP w Czarnkowie poinformowała PAP, że we wtorek policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Zgłoszenie złożyła kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Obornikach.

Jak wyjaśniła, pracownik obornickiego schroniska 25 czerwca znalazł rannego psa pozostawionego w rowie przy obwodnicy Czarnkowa. "Z relacji zgłaszającej wynika, iż zwierzę miało mieć około 56 ran postrzałowych na całym ciele" - powiedziała Przybył.

"W związku ze złożonym zawiadomieniem policjanci w ciągu najbliższych dni będą ustalać świadków, którzy mieliby jakiekolwiek informacje na temat rannego zwierzęcia" - wskazała. Dodała, że funkcjonariusze chcą pozyskać dokumentację udzielonej psu pomocy weterynaryjnej oraz spróbują ustalić zarówno sprawcę postrzelenia czworonoga jak i właściciela zwierzęcia.

W sobotę lokalne media informowały, że ranny pies trafił do kliniki weterynaryjnej w podpoznańskich Komornikach, gdzie ujawniono, że tylko w głowie zwierzęcia utknęło 26 śrucin. Pies stracił wzrok i będzie wymagał kolejnych operacji.

Policja zwróciła się z apelem o kontakt do wszystkich osób, które miałyby jakiekolwiek informacje na temat okoliczności tego zdarzenia, a w szczególności do tych, którzy 25 czerwca poruszali się drogą wojewódzką nr 178 na odcinku pomiędzy Brzeźnem a Śmieszkowem.

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi od trzech miesięcy pozbawienia wolności do pięciu lat więzienia.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021