Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Kluzik-Rostkowska: jak zmienia się szef, otoczenie powinno się dostosować

Autor: PAP
Dodano: 07-07-2021 19:34

Gdy zmienia się szef partii, otoczenie powinno się do niego dostosować; chciałabym usłyszeć, jak Donald Tusk wyobraża sobie współpracę z klubem Koalicji Obywatelskiej - powiedziała w środę dziennikarzom posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska przed spotkaniem klubu z Tuskiem.

Nie odpowiedziała wprost na pytanie, czy powinien się zmienić szef klubu KO, którym jest obecnie Cezary Tomczyk.

W środę wieczorem w jednej z warszawskich restauracji klub KO spotkał się z nowym szefem PO Donaldem Tuskiem. Przed spotkaniem dziennikarze rozmawiali z Joanną Kluzik-Rostkowską, inspiratorką majowego "listu 54" do kierownictwa partii.

"Jesteśmy w nowej sytuacji, mamy nowego przewodniczącego, wzrosło do nas zaufanie, entuzjazm przy powrocie Donalda Tuska jest oczywisty. Teraz jest pytanie, jak to zagospodarować" - mówiła posłanka. "Bardzo bym chciała się dzisiaj dowiedzieć, jakie będą losy klubu, jak będziemy dalej pracować w tej jednak zmienionej formule" - dodała

Dopytywana, czy we władzach klubu powinny nastąpić zmiany personalne, odparła: "Jestem ciekawa opinii Donalda Tuska. Na pewno jeśli się zmienia szef, otoczenie powinno się dostosować do nowego szefa. Bardzo bym chciała usłyszeć, jak nowy szef wyobraża sobie współpracę z klubem, jak wszyscy powinniśmy pracować, żebyśmy żeglowali w tę samą stronę, żeby PO odzyskała pozycję lidera opozycji" - podkreśliła posłanka.

Pytana, jaki jest jej pogląd na zmianę kierownictwa klubu, powiedziała: "Jestem przekonana, że klub musi pracować na Donalda Tuska".

Z kolei Barbara Nowacka (KO) powiedziała dziennikarzom, że jej zdaniem szef klubu nie powinien się zmieniać.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział dziennikarzom, że spodziewa się "znakomitego spotkania". "Jak państwo widzą gołym okiem: nowa energia wstąpiła w szeregi Platformy Obywatelskiej, jak również - myślę - Koalicji Obywatelskiej, bo już dobre rozmowy się odbywają. Jestem pełen optymizmu co do przyszłości" - dodał.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021