Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Chętni do WOT mogą się kontaktować z rekruterem w swoim regionie

Autor: PAP
Dodano: 08-07-2021 10:47

Zainteresowani wstąpieniem do WOT mogą się kontaktować z rekruterami ze swojego regionu, którzy mają już doświadczenia ze służby – poinformowało Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, które uruchomiło nowy serwis internetowy.

Rekruterzy WOT to projekt, który funkcjonuje od niespełna roku. Od czwartku bezpośredni kontakt z rekruterem ze swojego powiatu można nawiązać adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Rekruterzy WOT to ochotnicy, którzy pełnią służbę od co najmniej roku. Przybliżają model funkcjonowania formacji oraz codzienną służbę dzieląc się doświadczeniami, prezentując zdjęcia i filmy. Doradzają, co ze sobą zabrać idąc do jednostki. Utrzymują kontakt z ochotnikiem także po ich wcieleniu.

Z rekruterami WOT można się umówić na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie, możliwy jest też kontakt telefoniczny lub mailowy.

Jak zaznaczyło WOT, nowa usługa to także ułatwienie formalnego procesu naboru do WOT: rekruter podczas spotkania może przyjąć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej, ochotnik nie musi udawać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Obecnie WOT mają 200 rekruterów. Przy tworzeniu tej koncepcji Dowództwo WOT wzorował się na modelach stosowanych w Gwardii Narodowej USA, w Wielkiej Brytanii i krajach skandynawskich.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021