Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Czerwińska (PiS): cieszymy się, że impas związany z wyborem RPO się zakończył

Autor: PAP
Dodano: 08-07-2021 18:08

Cieszymy się, że impas związany z wyborem RPO się zakończył, liczymy, że Marcin Wiącek uzyska poparcie również w Senacie - powiedziała PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska po wyborze Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Sejm powołał w czwartek prof. Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Aby mógł on objąć tę funkcję, zgodę musi jeszcze wyrazić Senat. Do tej pory parlament pięciokrotnie bezskutecznie próbował wybrać następcę Adama Bodnara.

"Cieszymy się, że impas związany w wyborem RPO się zakończył. Liczymy na poparcie Marcina Wiącka również w Senacie" - mówiła PAP po głosowaniu rzeczniczka PiS.

Z kolei wicemarszałek Senatu, senator PiS Marek Pęk we wpisie na Twitterze wyraził nadzieję, że izba wyższa jak najszybciej wyrazi zgodę na wybór Rzecznika.

"Liczę na to, że na najbliższym posiedzeniu Senat wyrazi zgodę na wybór RPO, a także na wybór Prezesa IPN i o to apeluję do Marszałka Tomasza Grodzkiego i większości senackiej" - napisał Pęk.

W czwartkowym głosowaniu za kandydaturą Wiącka opowiedziało się 380 posłów, przeciw było 3, a 43 wstrzymało się od głosu.

Wiącek był jedynym kandydatem na nowego RPO, został zgłoszony przez klub Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści, klub Lewicy, klub Prawo i Sprawiedliwość, oraz koła: Polska 2050 i Polskie Sprawy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021