Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Podlaskie: Ruszył 14. Suwałki Blues Festival

Autor: PAP
Dodano: 08-07-2021 18:45

Pomad 30 zespołów bluesowych z Polski i Litwy m.in. Nocna Zmiana Bluesa, Martyna Jakubowicz, SBB feat czy Sebastian Riedel wystąpi podczas 14. edycji Suwałki Blues Festival (SBF), który rozpoczął się w czwartek. Impreza potrwa do niedzieli.

Suwałki Blues Festival to największy w Polsce festiwal bluesowy. W ubiegłym roku nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa.

W tym roku festiwal rozpoczął się uroczystym odsłonięciem dwunastej tablicy w Alei Gwiazd Bluesa na ul. Chłodnej w Suwałkach. Pierwszy koncert rozpoczął się na mniejszej scenie na pl. Marii Konopnickiej, na której wystąpił jako pierwszy Gienio Band.

Podczas tegorocznego SBF odbędzie się ponad 40 koncertów na dwóch scenach głównych w centrum miasta, na kilku mniejszych oraz w pięciu klubach i barach. Na scenie wystąpi ok. 200 muzyków.

Wśród wykonawców znajdą się m.in.: Nocna Zmiana Bluesa, Magda Piskorczyk, Martyna Jakubowicz, SBB feat, Sebastian Riedel, Duet Waglewski&Łęczycki, Marysia Sadowska z zespołem No Logo, Tortilla czy Kasa Chorych.

Organizatorzy z powodu pandemii koronawirusa ograniczyli liczbę osób, które będą mogły wejść na koncerty pod scenę do 666 osób, z zastrzeżeniem, że liczba uczestników niezaszczepionych może wynieść nie więcej niż 500 osób. Zasady te dotyczą koncertów, które odbywają się w centrum miasta, na pl. Marii Konopnickiej oraz w Parku Konstytucji 3 Maja. Wstęp na nie jest wolny.

Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką ochronną przez cały okres trwania imprezy. Wszyscy zobowiązani są do zachowania minimum 1,5 metrowego dystansu od innych osób.

Suwałki Blues Festival co roku gromadzi tysiące fanów tej muzyki. Kwartalnik "Twój Blues" cztery razy (w 2008, 2012, 2017 i 2019 r.) uznał festiwal za wydarzenie bluesowe roku. Suwałki Blues Festival jest organizowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Podczas ostatniego festiwalu w 2019 roku widzowie wysłuchali ok. 50 koncertów, które odbywały się na kilku scenach w centrum miasta, ale także w klubach i barach. Na scenie wystąpiło ponad 200 muzyków.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021