Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Fogiel dla "Super Expressu": Ustawa nie jest wymierzona w TVN

Autor: PAP
Dodano: 10-07-2021 06:57 | Aktualizacja: 10-07-2021 09:05

Nowelizacja ustawy medialnej nie jest wymierzona w TVN czy jakąkolwiek inną telewizję; jej celem jest doprecyzowanie obowiązującego prawa, by uniknąć potencjalnie groźnych dla Polski sytuacji - mówi dla sobotniego "Super Expressu" wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

"Przede wszystkim nowelizacja ustawy nie jest wymierzona w TVN czy jakąkolwiek inną telewizję. (...), jej celem jest doprecyzowanie obowiązującego prawa, by uniknąć potencjalnie groźnych dla Polski sytuacji. A prawo musi być jednakowe dla wszystkich, niezależnie od kraju pochodzenia" - powiedział Fogiel dla "SE".

Jak dodał, "polski parlament tworząc przepisy musi kierować się przede wszystkim tym, co korzystne dla naszego kraju". "Nawet jeśli czasami wpływowe media czy zagraniczni politycy są innego zdania" - zaznaczył.

Fogiel przyznał, że wierzy, iż "w spokojnej, opartej na faktach dyskusji uda nam się przekonać nawet tych, którzy dzisiaj mają jakieś wątpliwości, że to dobra ustawa, zabezpieczająca polskie interesy w obszarze mediów".

"Proponuję zacząć od rzucenia okiem na treść aktualnie obowiązującej ustawy o radiofonii i telewizji, art. 35 - tam już dziś jest mowa o tych 49 proc. udziałów zagranicznych właścicieli, ten zapis istnieje od lat. Proponowana nowelizacja jest tylko jego uszczegółowieniem i dostosowaniem do dzisiejszych warunków. Nie pojawia się tam żadna nowa jakość, żadne rewolucyjne zapisy" - powiedział.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021