Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Łódzkie: Sztab kryzysowy w Sędziejowicach w związku ze stratami po nawałnicy

Autor: PAP
Dodano: 10-07-2021 09:31 | Aktualizacja: 10-07-2021 10:32

Gmina Sędziejowice została najbardziej poszkodowana w woj. łódzkim w wyniku burzy i nawałnicy, które przeszły nad regionem w piątek wieczorem. Uszkodzonych zostało ok. 60 dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych. W gminie powołano sztab kryzysowy.

W piątek wieczorem przez woj. łódzkie przeszedł front burzowy. Przez region przemieszczały się burze z intensywnymi opadami deszczu. Występowały też porywy wiatru do ok. 100 km/h.

W związku z tym straż pożarna interweniowała w Łódzkiem 1248 razy. Wiatr uszkodził 129 dachów, najwięcej - ok. 60 - w gminie Sędziejowice w pow. łaskim.

"Gmina Sędziejowice znalazła się w stanie alarmu. Wszystkie dostępne służby zajmują się pomocą poszkodowanym i zapewnieniem bezpieczeństwa. Straty są ogromne, ale na szczęście nie ma sygnałów o ofiarach" - poinformował w komunikacie wójt Dariusz Cieślak.

Dodał, że po przejściu nawałnicy w wielu miejscach brakowało prądu. Służby w pierwszej kolejności zabezpieczały domostwa pozbawione dachów, przywracały przejezdność dróg i usuwały połamane drzewa, które zagrażały budynkom i przechodniom.

W gminie działa sztab kryzysowy. "Sukcesywnie przywracamy ład w gminie. Aktualne prognozy pogody nie przewidują burz i opadów w ciągu najbliższych dwóch dób" - zaznaczył Cieślak.

Obecnie trwa szacowanie szkód. "Od poniedziałku Urząd Gminy Sędziejowice podejmie wszelkie dostępne procedury związane z pomocą poszkodowanym i usuwaniem skutków nawałnicy" - zapewnił wójt.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021