Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Kaczyński: Będą gwarancje dla podwykonawców inwestycji

Autor: PAP
Dodano: 11-07-2021 18:27 | Aktualizacja: 11-07-2021 18:39

Będą gwarancje dla podwykonawców inwestycji, trzeba będzie wpłacać na ich rzecz środki na rachunki powiernicze, nie będzie można ich oszukać - powiedział w niedzielę w Mławie (woj. mazowieckie) prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zwracał też uwagę na znaczenie dużych przedsiębiorstw rodzinnych.

Kaczyński mówił, że PiS i rząd będzie zmierzał do tego, żeby handel w coraz większym stopniu stawał się polski.

Zapowiedział, że "będą gwarancje dla tych, którzy są podwykonawcami". Mówił, że w przeszłości były liczne przykłady oszukiwania, rujnowania podwykonawców. "Za czasów rządów PO przy budowie autostrad upadły dziesiątki, setki firm, które zajmowały się właśnie podwykonawstwem. Teraz trzeba będzie wpłacać sumy dla nich na rachunki powiernicze, nie będzie można ich oszukać" - powiedział Kaczyński.

Mówił też, że na świecie od dawna istnieje instytucja fundacji rodzinnej. "Chodzi o to, żeby te rodziny, które stworzyły jakiś majątek mogły go zabezpieczyć także przed swoimi członkami, którzy mają np. tendencje utracjuszowskie, to się zdarza w wielu rodzinach" - powiedział prezes PiS.

Dodał, że chodzi o bezpieczeństwo majątku, o to, by mógł służyć rodzinie, a staranność właścicielska była zachowywana. Kaczyński mówił, że ta staranność stała się podstawą sukcesu niemieckiej gospodarki.

"Oni oparli się nie na kapitale rozproszonym, tylko właśnie na wielkich przedsiębiorstwach rodzinnych, takich choćby jak BMW. Tam rodziny dbają o to, żeby ten interes racjonalnie się rozwijał, żeby go nikt nie tracił, żeby nie było żadnego szaleństwa, które indywidualnie zawsze może się zdarzyć. To jest instytucja naprawdę pożyteczna i ona będzie dzisiaj już w Polsce" - mówił prezes PiS.

Zapowiedział, że będzie też ulga związana z ekspansją na inne rynki zbytu. "Tu też będzie uzyskiwało się ulgę, ale także różnego rodzaju inną pomoc w poszukiwaniu właśnie tych rynków zbytu, to będzie zinstytucjonalizowane" - podkreślił Kaczyński.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021