Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Strzeżek o Polskim Ładzie: są rzeczy dobre, ale są też rzeczy, które nam się nie podobają

Autor: PAP
Dodano: 12-07-2021 10:57

Jeżeli spojrzymy na rozwiązania podatkowe w ramach Polskiego Ładu, to są rzeczy dobre, ale są też rzeczy, które nam się nie podobają - powiedział w poniedziałek zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek. Jak dodał, nie może być tak, że Polski Ład krzywdzi małych i średnich przedsiębiorców.

Strzeżek pytany był w poniedziałek w rp.pl, które ustawy składające się na Polski Ład, Porozumienie jest w stanie poprzeć, a które nie.

"Jeżeli spojrzymy na rozwiązania podatkowe w ramach Polskiego Ładu, to są rzeczy dobre: wyższa kwota wolna od podatku - postulat Porozumienia, wyższy drugi próg podatkowy - dobry pomysł, subwencja rozwojowa dla samorządów - dobry pomysł, ale są rzeczy, które nam się nie podobają" - powiedział Strzeżek.

Jak podkreślił "nie jest tak, że Porozumienie będzie popierało absolutnie wszystko". "My zgadzamy się kierunkowo z Polskim Ładem, ale inne rzeczy musimy wypracować wspólnie. Nie może być tak, że Polski Ład doprowadzi do tego, że ci, którzy budują bogactwo Polski - mali i średni przedsiębiorcy - będą po prostu skrzywdzeni" - zaznaczył polityk Porozumienia.

Dodał, że Porozumienie, nie jest po to, żeby bezwarunkowo zgadzać się na wszystko. "Gdyby tak było, to by nikt do Porozumienia nie należał. Jeżeli mielibyśmy być ludźmi od podnoszenia ręki za wszystkim, nawet jeżeli jest sprzeczne z naszymi poglądami. My akurat wielokrotnie pokazywaliśmy, że nie jesteśmy przyspawani do stołków. Nie musimy za wszelką cenę się ich trzymać" - powiedział Strzeżek.

"My będziemy bronić - tak, jak broniliśmy wcześniej - małych i średnich polskich przedsiębiorców. Mogą na nas liczyć. Będziemy w tym konsekwentni" - zadeklarował zastępca rzecznika Porozumienia.

Fundamenty Polskiego Ładu to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł); inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy; mieszkania bez wkładu własnego; dom do 70 m kw. bez formalności; a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021