Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Latos (PiS) o raporcie dotyczącym walki z epidemią: Lewica żyje chyba w innej czasoprzestrzeni

Autor: PAP
Dodano: 13-07-2021 14:31

Lewica żyje chyba w innej czasoprzestrzeni; rząd miał strategię walki z epidemią, pacjenci byli leczeni, wszystko było przygotowywane i realizowane - stwierdził szef sejmowej komisji zdrowia, poseł PiS Tomasz Latos komentując raport Lewicy ws. działań rządu w czasie epidemii Covid-19.

We wtorek na stadionie PGE Narodowy Lewica zaprezentowała raport "Polska w pandemii. Księga błędów i zaniechań rządu PiS". Oceniono m.in., że nie było strategii rządu w walce z epidemią. Zarzucono też, że nie było koordynacji działań przez rząd, szpitale otrzymywały sprzęt z opóźnieniem, a pacjenci z innymi chorobami nie byli leczeni.

"Chyba Lewica żyje w innej czasoprzestrzeni ponieważ jest dokładnie odwrotnie. Była strategia, inni pacjenci byli również leczeni i wszystko było przygotowywane i realizowane" - powiedział PAP Latos.

Oczywiście - zaznaczył - można mieć uwagi do szczegółów, czy wszystko było idealnie. "Pewnie w różnych miejscach w Polsce coś można było zrobić lepiej" - przyznał Latos.

Dodał, by zwrócić uwagę jak sytuacja wyglądała w innych krajach. "My naprawdę na tle innych krajów wypadamy bardzo dobrze" - ocenił poseł PiS.

Szef sejmowej komisji zdrowia podkreślił też, że z każdej fali pandemii Covid-19 należy wyciągać wnioski i "jak będzie kolejna fala, oby jej nie było, być lepiej przygotowanym i wykorzystać tę wiedzę, co należy poprawić".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021