Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Budka: nie ma bastionów; wszędzie żyją ludzie, którzy chcą lepszej przyszłości

Autor: PAP
Dodano: 14-07-2021 12:37

Będziemy w wielu miejscach Małopolski; niektórzy mówią, że to bastiony naszych przeciwników. Nie ma bastionów - tam wszędzie żyją ludzie, którzy chcą lepszej przyszłości - mówił wiceszef PO Borys Budka w środę w Krakowie.

Wakacyjne wizyty parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej w różnych częściach Polski, to część akcji pod hasłem "Kierunek Przyszłość", rozpoczętej jeszcze w czerwcu przez ówczesnego szefa PO Borysa Budkę.

W środę ok. 30 polityków wzięło udział w spotkaniu w Krakowie. Podczas konferencji prasowej obecny wiceszef PO przypomniał, jaka idea stoi za prowadzoną przez nich akcją.

"+Kierunek Przyszłość+ to przede wszystkim rozmowa - o przyszłości, o naszych propozycjach, to wsłuchanie się w wasz głos" - zwracał się do obecnych na spotkaniu. "Będziemy w wielu miejscach Małopolski; niektórzy mówią, że te miejsca to bastiony naszych przeciwników. Nie ma bastionów - tam wszędzie żyją ludzie, którzy chcą lepszej przyszłości. Dlatego będziemy rozmawiać, proponować, zachęcać do tego, żeby być aktywnymi" - zadeklarował Budka.

Podkreślił, że za pomysłem zorganizowania akcji stoi fakt, iż politycy jego ugrupowania nie boją się ani rozmów z Polakami, ani trudnych pytań, które niejednokrotnie mogą w nich padać.

"Potrafimy również wysłuchać uwag - czasem gorzkich, cierpkich, ale wiemy, że samorządowcami i parlamentarzystami jesteśmy wybrani właśnie po to, by nie uciekać od trudnych tematów. Jesteśmy również po to, żeby pokazać, iż parlamentarzyści to nie tylko praca w Sejmie, w Warszawie, ale przede wszystkim praca z wami. Rozmowy, spotkania - to jest normalność, która zawsze powinna nam towarzyszyć" - podkreślił wiceszef PO.

Przypomniał, że w okresie pandemii swobodne spotkania z Polakami były praktycznie niemożliwe, ale teraz politycy ruszyli w trasę i nie zatrzymają się "po jednym okrążeniu".

"Wiemy doskonale, że ten bieg będzie bardzo długi, bo (zostało) jeszcze dwa i pół roku do konstytucyjnego terminu wyborów. Ale zapowiedzieliśmy, że te spotkania będą kwintesencją naszej pracy, i dotrzymujemy słowa. Do końca wakacji odwiedzimy każde województwo w Polsce, a później, jesienią, ruszamy w kolejne okrążenie" - wskazał Budka.

Zapowiedział też, że politycy jego ugrupowania do końca kadencji chcą odwiedzić każdy powiat w kraju - by rozmawiać z mieszkańcami i "przedstawiać najlepsze rozwiązania dla Polski".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021